صدای مشتری

یاری رسانی به شما وظیفه سازمانی شرکت نظارت گستر ایمن است و ما به آن افتخار می‌کنیم. با استفاده از درگاه الکترونیکی صدای مشتری می‌توانید هرگونه سوال، پیشنهاد، انتقاد یا مشکل را گزارش و پیگیری کنید. لطفاً با تکمیل فرم زیر ما را در راه انجام وظایف خود یاری دهید. با توجه به اینکه بررسی صحت اطلاعات ثبت شده در فرم به‌صورت خودکار انجام می‌شود لطفاً در ورود اطلاعات دقت کنید.

صدای مشتری جهت حل مشکلات همکاران و نمایندگان می­باشد  مرکز تماس اختصاصی شرکت نظارت گستر ایمن  از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ آماده پاسخ‌گویی به پرسش‌های شما در زمینه‌ دریافت خدمات، ثبت و پیگیری درخواست‌های نمایندگی، پشتیبانی و رفع مشکلات مشتریان و نیز دریافت نظرها، پیشنهادها و انتقادها و شکایت‌های شماست.

کارکنان شرکت نظارت گستر ایمن با توجه به منشور کاری خود، پاسخ به سوالات مخاطبین و مشتریان را اصل قرار میدهد. سوالات خود را با توجه به نوع موضوع انتخاب کرده و ارسال نمایید. جهت پاسخگویی سریع به سوالات شما مشتریان گرامی، خواهشمند است سوالات مربوط به فروش و یا خدمات پس از فروش را در قسمت موضوع با انتخاب گزینه فروش و یا خدمات پس از فروش ارسال نمایید.

 

تماس با صدای مشتری انتقادات و پیشنهادات خود را با اطمینان از پیگیری آن با ما در میان بگذارید

اطلاعات فردی

 

انتقاد/پیشنهاد

 

تاییدیه