پرش لینک ها

انواع دوربین مدار بسته از نظر نوع قاب و پوشش (2)

دوربین مدار بسته از نظر قاب و پوشش به صورت زیر می باشد:

  • دوربین های مادون قرمز

به کلیه دوربین هایی که از نور مادون قرمز برای تشخیص تصاویر استفاده می کنند اطلاق می شود. در دوربین مدار بسته از این تکنولوژی بیشتر برای تشخیص تصاویر در تاریکی استفاده می شود. معمولاً تعدادی LED در اطراف لنز این دوربین ها نصب شده و بوسیله یک سنسور نور در تاریکی روشن می شوند.
  • دوربین های دام

دوربین های چرخشی یا speed dome و یا ptz به کلیه دوربین های مدار بسته گفته می شود که قابلیت چرخش دوربین در جای خود بوسیله کنترل کننده یا انوماتیک فراهم شده باشد. از این دوربین ها بیشتر در مواقعی استفاده می شود که نیاز است فرد تصاویر دوربین مدار بسته را همزمان نظارت کند. از اینرو فرد می تواند با استفاده از قابلیت ptz سیستم های مدار بسته, دوربین مدار بسته را در هر جهتی که می خواهد بچرخاند و در هر جا که می خواهد زوم کند. دوربین های اسپید دام به دلیل تعبیه شدن موتور روی آنها از قیمت بالاتری نسبت به سایر دوربین های مدار بسته برخوردارند.
  • دوربین های ضد آب

به هر دوربین مدار بسته که قاب آن طوری طراحی شده باشد که از نفوذ آب به داخل آن جلوگیری نماید دوربین های ضد آب می گویند. ممکن است خود لنز نیز ضد آب طراحی شده باشد اما بیشتر موارد این قاب دوربین مدار بسته است که به عنوان ضد آب شناخته می شود. دوربین هایی که باید در فضای باز استفاده شوند و یا به اصطلاح مرسوم در این حرفه دوربین های out door می بایست از قاب های ضد آب استفاده کنند.
  • دوربین های مخفی

دوربین های مدار بسته مخفی می توانند در هر شکل و اندازه ای وجود داشته باشند. از آنجا که استفاده از دوربین مدار بسته مخفی کاملاً ابتکاری می باشد می توان آنها را در هر جای ممکن جاسازی کرد. انواع پیش ساخته آنها در قاب های مختلفی مثل قاب زنگ, ساعت دیواری, پریز برق و … موجود است. معمولاً از دوربین های مینیاتوری به عنوان دوربین های مخفی استفاده می شود. دوربین مدار بسته]]>