پرش لینک ها

انواع دوربین مدار بسته از نظر نوع قاب و پوشش (1)

دوربین مدار بسته از نظر قاب و پوشش به صورت زیر می باشد:

  • دوربین های دو منظوره

این دوربین ها در واقع دوربین های آنالوگی هستند که پرت خروجی شبکه نیز در آنها تعبیه شده است. کیفیت آنها آنالوگ بوده و امکان استفاده از آنها به صورت دوربین مدار بسته آنالوگ و یا تحت شبکه وجود دارد. استفاده از این دوربین ها تنها زمانی توصیه می شود که سیستم مدار بسته از نوع آنالوگ بوده اما اتصال یک یا چند دوربین به صورت مستقیم به شبکه نیاز دارد.
  • دوربین های دام dome

معنای لغوی این کلمه گنبدی شکل است. در واقع دوربین مدار بسته دام به معنی دوربین مدار بسته گنبدی شکل بوده و عنوان دوربین های سقفی نیز درباره آنها به کار می رود. این دوربین ها بیشتر برای نصب بر روی سقف طراحی شده و در اشکال فانتزی و متفاوتی در بازار موجود است. صرف نظر از قابلیت دید در شب و یا نوع لنز یا نوع امواج به کلیه دوربین های سقفی گنبدی شکل دوربین دام گفته می شود.
  • دوربین های صنعتی

استفاده از این دوربین ها بر خلاف نامشان در بازار ایران, منحصر به مصارف صنعتی نیست. این دوربین ها که نام اصلیشان دوربین های بادی (body camera) می باشد دوربین های مکعب مستطیل شکلی هستند که معمولاً قابلیت نصب لنز به صورت جداگانه روی آنها تعبیه شده است. از آنجا که سایر دوربین ها قابلیت سوار شدن لنز یا تعویض آن را ندارند از این دوربین ها بیشتر در جاهایی استفاده می شود که زوم یا فوکوس مطلوب باشد. دوربین های صنعتی با قاب و یا بدون قاب درز داخل و یا خارج ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.
  • دوربین های مینیاتوری

دوربین های مینیاتوری همانگونه که از نامشان پیداست دوربین مدار بسته کوچک متداول در بازار هستند. از این دوربین ها بیشتر به عنوان دوربین های مخفی استفاده می شود. معمولاً آنها را در جایی که می خواهند دوربین مدار بسته نامحسوس باشد به کار می گیرند. دوربین مدار بسته]]>