تجهیزات مورد نیاز برای یک سیستم مدار بسته

اخبار و مقالات

تجهیزات مورد نیاز برای یک سیستم مدار بسته

در این مقاله به بهترین تجهیزات مورد نیاز برای یک سیستم مدار بسته که میتوانید استفاده کنید اشاره خواهم کرد. جهت اطلاع از قیمت داهوا  کلیک کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای یک سیستم مدار بسته چیست؟

امروزه برای بالا بردن میزان امنیت و نظارت محیط از دوربین های مدار بسته استفاده می کنند به گونه ای که امروزه در مکان های باز و همچنین در مکان های بسته مانند خیابان ها و پارک ها و بسیاری از اماکن تجاری و مسکونی و غیره از دوربین‌های مداربسته مختلفی استفاده می کنند که شما باید با توجه به محیط کاری و منزل خود می توانید دوربین های مداربسته را در برند های مختلفی تهیه و استفاده نمایید در نظر داشته باشید که شما باید در انتخاب بهترین دوربین مداربسته دقت کنید تا بتوانید با توجه به محل نصب و شرایط هوایی و محیطی منطقه خود بهترین دوربین مداربسته انتخاب نمایید تا عملکرد مناسب و عالی داشته باشد.

برای استفاده و نصب دوربین های مداربسته تجهیزاتی مورد نیاز باشد که در ادامه برای شما ذکر می کنیم.

 

دوربین مدار بسته

یکی از اصلی ترین و مهم ترین دستگاه برای سیستم مداربسته دوربین های مداربسته می باشند که معمولاً این دوربین ها به سه دسته آنالوگ و تحت شبکه و AHD تقسیم شده و در بازار موجود می باشند قدیمی ترین دوربین های مداربسته معمولاً دوربین های آنالوگ می باشند که از قیمت کمتری برخوردار بوده ولی کیفیت تصویر این دوربین ها پایین می باشد بهترین نوع دوربین های مداربسته نوع تحت شبکه بودن آن می باشد که به روز ترین دوربین های مدار بسته می باشد تصاویر این دوربین ها معمولا از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و همچنین در این دوربین ها توسط دستگاه ضبط مرکزی به صورت شبکه قرار می گیرند.

دستگاه ضبط تصاویر

یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز برای یک سیستم مدار بسته دستگاه ضبط تصاویر می باشد که تصاویر را ضبط و مدیریت می‌کند.

هارد دیسک

شما برای فضا برای ثبت و ضبط تصاویر دوربین مداربسته نیاز به هارد دیسک دارید که باید با توجه به مدت زمان ضبط تصاویر می توانید هارد دیسک مناسبی را انتخاب نمایید.

کابل

یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز برای یک سیستم مدار بسته مورد نیاز می باشد کابل ها هستند که برای انتقال تصویر و همچنین انتقال برق برای دوربین های مدار بسته به صورت ترکیبی و یا به صورت جدا مورد استفاده قرار می گیرند.

منبع تغذیه یا آداپتور

همانطور که می دانید تمامی دوربین های مداربسته توسط برق ۱۲ ولت کار می کنند اما با برق شهری ۲۲۰ ولت می باشد توسط یک آداپتور یا منبع تغذیه می توانید برق ۲۲۰ ولت شهری را به ۱۲ ولت تبدیل کنید که برای دوربین های مداربسته قابل استفاده می باشد.

فیش ها و اتصالات

برای اینکه بتوانید دوربین های مدار بسته را به هر دستگاهی اتصال دهید باید از فیش ها و اتصالات برق استفاده کنید در نظر داشته باشید که کابل هایی که در اینجا مورد نیاز می باشد باید هر دو طرف کابل bnc باشد.

نمایشگر یا مانیتور

یکی دیگه از تجهیزات مورد نیاز برای یک سیستم مدار بسته مورد نیاز می باشد وجود نمایشگر یا مانیتور می باشد که شما برای نمایش دادن تصاویر به ان نیاز دارید.

برد صدای میکروفون

اگر شما می خواهید صدا را نیز همراه تصاویر ضبط کنید باید از برد صدای میکروفون استفاده کنید.

تمامی تجهیزاتی که در بالا ذکر شد شما برای پروژه دوربین های مداربسته لازم دارید در نظر داشته باشید که از محل هایی که می خواهید دوربین مداربسته نصب کنید علاوه بر این مواردی که ذکر شد باید از داکت و فلکسی و باکس نیز استفاده نمایید.

جعبه تقسیم یکی تجهیزات مورد نیاز برای یک سیستم مدار بسته

جعبه تقسیم معمولاً به شکل مربع پلاستیکی می باشد که شما می توانید برای محافظت از تجهیزات پلاستیکی مانند اداپتور و غیره از این جعبه تقسیم استفاده نمایید یکی از تجهیزات جانبی برای نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته می باشد.

توجه داشته باشید که شما باید برای نصب دوربین های مداربسته از نصاب های ماهر و با تجربه کمک بگیرید چرا که اگر دوربین های مداربسته به خوبی نصب نشوند امکان دارد عملکرد این دوربین های مدار بسته کاهش پیدا کند و همچنین اگر استاندارد و اصول نصب دوربین های مداربسته رعایت نشود امکان دارد این دوربین ها دچار مشکل شود پس به شما پیشنهاد می کنیم برای نصب دوربین های مداربسته حتماً از نصاب ماهر و با تجربه استفاده کنید.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با کارشناسان نظارت گستر ایمن تماس بگیرید تا به خوبی بتوانند شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *