تعمیر دوربین مداربسته یکی از تجهیزات نظارتی و کنترلی ساختمان ها، دوربین های مدار بسته می باشد شما بهتر است از قسمت های یک سیستم مداربسته آگاهی‌های لازم را داشته باشید تا بتوانید برای افزایش طول عمر سیستم و عملکرد تصویربرداری آن کمک کنید.

نصب و فروش بهترین دوربین مدار بسته ایرانی در سایت ما

در برخی موارد زمانی که دوربین‌های مداربسته توسط کارشناسان نصب و راه اندازی می شود ممکن است یک سری مشکلات به وجود بیاید مشکلات در تصویربرداری دوربین اختلال ایجاد می‌کند و همچنین ممکن است کیفیت تصاویر دوربین مداربسته کمی پایین تر باشد.

و همچنین دوربین های مدار بسته اگر زمان زیادی در حال کار کردن باشد ممکن است برخی از مشکلات را داشته باشند در نظر داشته باشید که اگر دوربین مداربسته شما دچار مشکل شود باید حتماً از افراد متخصص کمک بگیرید تا بتوانید به راحتی عیب یابی دوربین مداربسته را انجام دهند در برخی موارد دوربین های مداربسته ممکن شمال قطعه یا خرابی سوکت و پورت های خروجی باشند.

در ادامه می خواهیم برخی از مشکلات اساسی دوربین های مدار بسته را برای شما ذکر نماییم.

مشکلات مربوط به دوربین مدار بسته

در برخی موارد زوم و بزرگنمایی دوربین ها به درستی کار نمیکند.

مشکل بعدی که ممکن است برخی از دوربین های مدار بسته گرفتار شوند این است که تصویر دوربین به حالت برفکی در می آید.

دوربین مداربسته در برخی موارد ممکن است روشن نشود و یا نچرخد همچنین ممکن است صدا را پخش نکند اینها از مواردی می باشند که ممکن است دوربین مداربسته شما این مشکلات را داشته باشد البته دوربین مداربسته نویز در تصویر همچنین میزان نور دوربین مداربسته خیلی کم و خیلی زیاد باشد نیز از مشکلات دوربین های مداربسته می باشد.

مشکلات دوربین مداربسته و نحوه برطرف کردن آن

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است دوربین های مداربسته با آن گرفته شود این است که پس از نصب دوربین مداربسته تمامی تجهیزات روشن هستند اما دوربین شما تصویر ندارد.

در اینجا باید قبل از هر اقدامی باید مطمئن شوید که دوربین‌مداربسته به برق متصل می باشد و پس از اینکه چک کردید و تصویر نمایش داده نشد فیش ها و کابل ها را بررسی کنید و بعد از آن نوبت به سیم های داخلی دوربین مدار بسته می باشد که کنترل نمایید اگر این اقدامات را انجام دادید و اما همچنان دوربین شما تصویر نداشت به سراغ منبع تغذیه بروید و منبع تغذیه را بررسی کنید در برخی موارد که از یک منبع تغذیه برای چندین دوربین استفاده می کنند بهتر است اتصالات ورودی و خروجی آداپتور دوربین مداربسته را نیز بررسی کنید افت فشار و آمپر نیز از عوامل هستند که می‌توانند برای کیفیت تصویر اثر داشته باشند.

چه کسانی می توانند دوربین های مداربسته را تعمیر کنند؟

تعمیر دوربین مداربسته با توجه به پیچیدگی داخلی تجهیزات دوربین نیاز دارد افراد متخصص و کسانی که آگاهی بیشتری در این زمینه دارند اقدام به تعمیرات دوربین مداربسته کنند این افراد متخصص باید به طور کامل با قطعات الکترونیکی و با انواع دوربین های مداربسته آشنا باشند و مراحل تصویربرداری دوربین‌ها عملکرد دوربین و انواع آنها اطلاع داشته باشند.

باز و بسته کردن دوربین مداربسته بدون اینکه برای دوربین مشکل ایجاد شود را انجام دهند باید تنظیمات دوربین و دستگاه ضبط کننده تصویر، نصب نرم افزارهای کاربردی دوربین ها، نصب و تنظیم دوربین آگاه باشد نوین برطرف کردن نویز دوربین مداربسته اطلاعات داشته باشند. یک تعمیرکار متخصص و موفق برای تعمیر دوربین های مداربسته باید روز به روز آگاهی و دانش خود را بالا برده تا بتوانند در این کار موفق عمل کنند.

نحوه تعویض قطعات مهم دوربین مدار بسته

تعمیر دوربین های مداربسته دید در شب قبل از هر کاری باید بتوانید بدنه دوربین را بدون اینکه آسیبی به آن وارد کنید باز نمایید. برخی از دوربین ها دارای یک سری لامپ های ال ای دی هستند که در صورتی خرابی شما میتوانید به راحتی این لامپ ها را تعویض نمایید.

بعد از لامپ ها، لنز قرار دارند برای اینکه بتوانید لنز را جایگزین کنید باید پیچ های اطراف آن را با دقت باز کنید و پس از آن نیز لنز را جایگزین کنید برای تعویض لنز باید دقت بالایی به کار ببرید چرا که باید چرخ دنده ها در یکدیگر به صورت محکم قرار گیرد.

مشکل دیگری که ممکن است در دوربین مداربسته دچار خرابی شود سنسور ها می باشد که یک قطعه مربعی هستند که پس از لامپهای ال ای دی قرار دارند به طور کلی تمام مشکلاتی که برای دوربین مداربسته به وجود می‌آیند باید توسط افراد متخصص و کارشناسان ماهر انجام شود.