دزدگیر اماکن بر چه اساس کار میکند؟

اخبار و مقالات

دزدگیر اماکن بر چه اساس کار میکند

در اینجا ما به شما خواهیم گفت اساس کار دزدگیر اماکن بر چه صورت می باشد.

نحوه کار کردن دزدگیر اماکن

اساس کار دزدگیر اگر در محلی سرقت انجام شود و با فردی ورود غیر مجاز به حریم شخصی دیگران داشته باشد در صورتی که در ان محل از دزدگیر استفاده کرده باشند این دزدگیر ها بلافاصله اعلام می کنند اعلام سرقت در دزدگیر ها ممکن است بصورت صدا یا نور و یا تماس تلفنی باشد که در دزدگیر ها فرق دارد. سیستم دزدگیر بسیار ساده می باشد و تنها از یک مدار باز و یک مدار بسته و مدار شارژ باتری و حسگر ها و .. می باشد.

اجزا و کارکرد دزدگیر اماکن

در ادامه توضیح اساس کار دزدگیر  اجزا دزدگیر اماکن را با همراه کارکرد برای شما ذکر می کنیم.

دستگاه مرکزی دزدگیر

قسمت اصلی سیستم دزدگیر ها معمولا دستگاه مرکزی دزدگیر می گویند دستگاه مرکز دریافت کننده سیگنال از حسگر ها می باشد و ارسال کننده هشدار ها می باشد شما می توانید دزدگیر ها را از راه دور نیز کنترل نمائید و روشن یا خاموش کنید.

در نظر داشته باشید که دزد گیر ها توسط ریموت، صفحه کلید قابل کنترل می باشند از یک باتری و مدار شارژ باتری تشکیل می‌شود که در زمان قطع برق نیز از باتری دریافت کرده و فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

چشم الکترونیکی

چشم الکترونیکی یا سنسور مادون قرمز باعث می شود تا امواج مادون قرمز باعث می شود تا از زمانی که سیستم دزدگیر فقط یا ورود غیرمجازی را اعلام می‌کند و این سنسور شروع به کار کرده و مادون قرمز را در محیط منتشر می کند و عملکرد آن مانند یک کلید الکترونیکی می باشد.

 

سنسور های دیواری

سنسور هایی به صورت دیواری در دزدگیر ها تعبیه شده اند که معمولا این سنسور ها را توسط پایه های متحرک نصب می کنند شما می توانید این سنسور ها را به صورت افقی یا عمودی نصب کنید.

 

چشم های باسیم و بی سیم

معمولاً چشم های با سیم توسط چهار رشته سیم کار می کنند که دو رشته از این تغذیه مثبت و دو رشته سیم تغذیه منفی را برعهده دارند چشم های بی سیم برای حفظ زیبایی محیط هایی که شما در آن به کار می‌برید که نیازی به سیم کشی سیستم دزدگیر را ندارد و در داخل این چشم های بی سیم باتری تعبیه شده است که از آن تغذیه می کند چشم های بی سیم نسبت به چشمهای با سیم از قیمت بالاتری برخوردارند.

هشدار دهنده های نوری یا چراغ چشمک زن

این هشدار دهنده ها با توجه به این محیطی که شما قرار است در آن به کار ببرید محیط باز یا محیط بسته بسیار متفاوت می باشد و معمولاً هشدار دهنده نوری همزمان با آژیر یا بلندگوها فعالیت خود را شروع کرده و به اعلام خطر در محیط مورد نظر کمک شایانی می‌کند.

سنسور در و پنجره

اولین نوع دزدگیری که مورد استفاده قرار گرفت سنسور درب و پنجره بودند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی سنسور های در و پنجره نیز به روز شدن برای امنیت و حفاظت درها سنسورهای و برای حفاظت از پنجره‌ها سنسورهای لرزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سنسورها در دو نوع باسیم و بی‌سیم تولید و به بازار عرضه می‌شود.

آژیر یا بلندگو

آژیر یا بلندگو سیگنال و از پنل مرکزی دریافت کرده و به هشدار صوتی تبدیل میکند در نظر داشته باشید که آژیر یا بلندگو هایی که در فضاهای بسته مورد استفاده قرار می گیرند معمولا به صورت یک شکل تولید و به بازار عرضه می شود و بلندگو هایی که در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند معمولا به شکل شیپوری و بوق می باشند تا در شرایط فضای باز مورد استفاده قرار گیرند که در داخل محفظه های فلزی نصب می شوند.

تلفن کننده اتوماتیک

تلفن کننده های اتوماتیک نوعی دستگاه جانبی می باشند که معمولا در کنار پنل مرکزی قرار می دهند و پس از اینکه دستگاه اعلام هشدار کرد بلافاصله فعال شده و با شماره های ذخیره شده در حافظه تلفن پرنده با شما تماس گرفته که این نوع تلفن کننده های اتوماتیک به صورت خط ثابت و سیم کارتی می باشند.

پدال یا شاسی اضطراری

این پدال یا شاسی های اضطراری معمولا در محلی نصب می‌شوند که تحت پوشش باشد و در مواقع ضروری کاربر می‌تواند با استفاده از پدال اعلام هشدار نماید از پدال ها یا شاسی اضطراری بیشتر در جواهر فروشی بانک‌ها و صرافی‌ها استفاده می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *