پرش لینک ها

دوربین مداربسته امنیتی AHD و نظارتی

دوربین مداربسته امنیتی

دوربین مداربسته امنیتی که به آنها دوربین حفاظتی یا دوربین نظارتی نیز میگویند و شامل انواع دوربین های ضبط و انتقال تصاویر آنلاین (دوربین مداربسته ip) می‌باشند که جهت ایجاد امنیت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. دوربین مداربسته امنیتی عموما برای پیشگیری از جرایم و حفظ امنیت افراد در محیط مورد نظر، مورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده از دوربین مداربسته امنیتی / نظارتی یا همان AHD با افزایش خدمات روزمره ی خود دغدغه های  اساسی شما را کاهش دهد و با توجه به هزینه ی بسیار مناسب آن یک روند صعودی در عرصه کیفیت خدمات محصولاتی داشته باشد. و با توجه  به هزینه ی بسیار مناسب آن  یک روند صعودی در عرصه کیفیت خدمات محصولاتی داشته باشد. ارتقا سیستم های امنیتی از طرح های سنتی و تبدیل آنها به سیستم های  مدرن تحت شبکه بسیار  هزینه بر بوده  صرف اما خوبی این سیستم ها در این است که کیفیت تصویر در انها چند برابر شده البته این مورد تنها حسن آنها محسوب نمی شود. بجز  کیفیت در نمایش تصویر در دوربین مداربسته HD نسبت به سیستم SDیشرفت های هم در زمینه ی کابل کشی و عدم استفاده از اطلاعات شبکه به مزیت های آنها افزوده می شود

انواع دوربین مداربسته امنیتی HD

دوربین مداربسته امنیتی

1.HD -SDI و HD_CVI :مربوط به ساخت کشور چین 2.HD_TVI:مربوط به ساخت کشور امریکا 3.AHD:مربوط به ساخت کشور کره جنوبی حال گزینه ی آخر که همان دوربین مداربسته امنیتی می باشد در این مقاله بررسی شده

در  سیستم  دوربین مداربسته  HD-SDI   انتقال تصویر  به علت اینکه فواصل  ارسال تصویر همراه با فاصله است در این دوربین ها شاهد افت کیفیت تصویر هستیم .که برای ارتقای کیفیت نیاز به وجود  یکسری تقویت کننده ی خاصی هست .و مشکل دیگر اینکه  هزینه ی این سیستم ها برای متقاضی سنگین است.

اما در دوربین مداربسته امنیتی  و HD-TVI مشکلات گروه اول نه تنها وجود ندارد بلکه در نوع دوربین مداربستـه امنیتی کیفیت تا به ۲ مگا پیکسل هم رسیده است. در دوربین مداربسته AHD امنیتـی از طریق کابل RG59 و یا توسط  کابل UTP  که همان کابل بالون نامیده می شود ذخیره و انتقال تصویر بدون اپسیلونی افت تصویر که تا برد 500 متر به راحتی در این دوربین ها هم پوشانی می شود. هم چنین هزینه در گروه دوربین مداربسته AHD امنیتـی بسیار مناسبتر از گروه اول می باشد.

پیشرفت تکنولوژی دوربین مداربسته امنیتی و نظارتی

دوربین مداربسته امنیتی
در دوربین مداربسته AHD امنیتـی یعنی دستگاه ذخیره سازکه همان دستگاه DVR می باشد   خوبی که این دستگاه  DVR دارد در این است که می تواند اطلاعات را به طور همزمان دریافت نموده DVR و شما با پرداخت کمترین هزینه ب کیفیت عالی را در اختیار خواهید داشت. به علت کاهش حساسیت در این نوع دوربین مداربسته امنیتی  از آنها می توان در همه جا به خوبی استفاده نمود.
در ادامه به بررسی نکاتی میپردازیم که برای افزایش امنیـت دوربین های مداربسته باید مورد توجه قرار گیرد.

خرید دوربین مداربسته امنیتی

نکاتی که موجب افزایش امنیت دوربین می شود

 1. تغییر رمز عبور
 2. تغییر مدام رمز عبور
 3. استفاده از رمز عبور متفاوت
 4. بروز رسانی
 5. تغییر پورت
 6. فوروارد پورت های مورد نیاز
 7. استفاده از HTTPs/SSL
 8. فعال کردن IP Filter
 9. غیر فعال کردن گزینه ورود خودکار (Auto Login) در برنامه Smart PSS
 10. نام کاربری و رمز عبور متفاوت برای SmartPSS
 11. اعمال دسترسی به کاربرها
 12. غیر فعال کردن UPnP
 13. غیر فعال کردن SNMP
 14. غیر فعال کردن Multicast
 15. فعال کردن Firewall در مودم/روتر
 16. بررسی گزارشات دستگاه
 17. حفاظت فیزیکی از دستگاه
 18. استفاده از پورت PoE
 19. جداسازی شبکه دستگاه ها و دوربین ها
 20. تغییر رمز کاربر onvif