دوربین مدار بسته و تعیین محل نصب آن با در نظر گرفتن نکات مهم

اخبار و مقالات

دوربین مدار بسته و تعیین محل نصب آن با در نظر گرفتن نکات مهم

 • میزان نور و روشنایی

 • نوع دوربین مدار بسته ای که انتخاب می کنید باید متناسب با روشنایی محل مورد نظر باشد. دوربین های مدار بسته  که در نور کم تصویر برداری می کنند باید دارای حساسیت بالا بوده و یا دارای اشعه مادون قرمز باشند.
  • دما, میزان بارندگی, گرد وغبار

  شراط کاری مناسب از نظر رطوبت برای دوربین های مدار بسته از درجه زیر صفر تا 50 درجه بالای صفر می باشد. در شرایط دمایی غیر از این بازه دمایی دوربین های مدار بسته باید درون محافظ قرار بگیرند. از دوربین های مدار بسته در شرایط دمایی بسیار بالا در صورتی که از محافظ های با خنک کننده های الکترونیکی استفاده شود می توان استفاده نمود. یکی دیگر از مهم ترین مواردی که می تواند باعث آسیب رساندن جدی به دوربین های مدار بسته گردد, ایجاد شبنم درون دوربین مدار بسته و یا اطراف آن به علت بالا رفتن میزان رطوبت محیط می باشد که این امر سبب زنگ زدن و یا خورده شدن دوربین مدار بسته و در نتیجه از کار افتادگی زود هنگام دوربین مدار بسته می گردد.
  • امواج الکترومغناطیس و صاعقه

  در صورتی که نیاز است تا دوربین های مدار بسته در فضای باز و مکانی که ممکن است مورد اصابت صاعقه قرار گیرد نصب شود بهتر است از میله های صاعقه گیر استفاده شده تا ریسک خطر رساندن به دوربین مدار بسته به حداقل برسد. در صورتی که دوربین مدار بسته در نزدیکی سیم های فشار قوی و یا ایستگاه های رادیویی قوی نصب گردد در هنگام مونیتور کردن ممکن است بر روی مونیتور نویز مشاهده شود. استفاده از سیم اِرت راهکاری برای رفع این ایراد است.
  • مناطق قابل اشتعال

  در مکان هایی نظیر سایت های پتروشیمی و تونل های حفاری که گاز های قابل احتراق در آن ها وجود دارد نصب دوربین مدار بسته نیاز به امکانات ویژه ای دارد. از جمله این امکانات  کاور های محافظ در برابر سوختن هستند که دوربین درون آن ها قرار می گیرد. کارشناسان شرکت نگاکو می توانند شما را در زمینه دوربین مدار بسته راهنمایی نمایند. دوربین مدار بسته]]>