پرش لینک ها

راهنمای امنیت منزل مسکونی و آپارتمانی

در این مقاله قصد داریم راهنمای امنیت منزل مسکونی و اپارتمانی را ذکر کنیم پس با دقت مطالعه کنید تا بتوانید به راحتی امنیت اپارتمان خود را بالا ببرید. خرید دوربین مداربسته داهوا از سایت نگاکو به صورت آنلاین

امنیت منزل مسکونی و آپارتمانی

امروزه از راه های زیادی می توانید برای بالا بردن امنیت منزل مسکونی و آپارتمانی بهره مند شوید.
یکی از راه‌های که شما می‌توانید امنیت مجتمع مسکونی و آپارتمانی را بالا ببرید

استفاده از دوربین های نظارتی می باشد شما می توانید با نصب دوربین مدار بسته امنیت مجتمع را بالا ببرید.
البته در نظر داشته باشید که دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارد

که شما باید با توجه به فضایی که می خواهید دوربین مداربسته را نصب کنید

تا بتوانید بهترین دوربین را انتخاب و تهیه کنید البته در نظر داشته باشید

که وقتی شما می خواهید از دوربین مداربسته برای امنیت و حفاظت منزل مسکونی و آپارتمانی استفاده کنید باید سعی کنید

از یک یا چند دوربین استفاده کنید تا بتوانند به صورت هم پوشانی عمل کرده

و اگر خللی در یکی از دوربین های مدار بسته ایجاد شد به راحتی بتوانید تصاویر را توسط دوربین دیگر داشته باشید.
برخی از دوربین های مدار بسته به صورت گردان و چرخشی عمل کرده

مانند دوربین های اسپید دام یا دوربین های ptz که این دوربین ها به راحتی می توانند

فضای بیشتری را تحت پوشش قرار داده و با ۳۶۰ درجه چرخش تمامی تصاویر محیط را به خوبی ثبت کنند

البته باید در نظر داشته باشید که شما نمی‌توانید از دوربین های مداربسته ptz برای منزل مسکونی و آپارتمانی استفاده کنید

چرا که این دوربین ها دارای قابلیت ثبت تصاویر در شب نمی باشند

و به خاطر رفت آمد در آپارتمان ها به صورت شبانه روزی شما باید سعی کنید دوربین‌های مدار بسته‌ای را تهیه کنید که بتوانند تصاویر را با کیفیت بالا و در تمامی موارد برای شما ثبت و ضبط کنند.

شما باید دوربین های مدار بسته را درب ورودی ساختمان درب پارکینگ برای هر واحد آپارتمانی دوربین را به صورت جداگانه در نظر بگیرید به گونه ای که بتوان تمام محیط را به خوبی پوشش دهد.
در هنگام نصب دوربین های مدار بسته توجه داشته باشید که چگونه دوربین ها را نصب کنید که فردی نتواند در عملکرد دوربین های مداربسته خللی ایجاد کند برای آپارتمان ها نیز باید دوربین های مداربسته را به گونه ای به کار برد که تنها مدیر ساختمان به آن دسترسی داشته باشد به خاطر این که در آپارتمان‌ها افراد زیادی زندگی می‌کنند و رفت و آمد بیشتر می باشد شما باید در محلی که دوربین مداربسته به کار می برید حتماً توسط تصاویر به همه اطلاع دهید که در این محل دوربین مداربسته نصب می باشد البته توجه داشته باشید که شما باید همیشه به حریم شخصی افراد وارد نشوید دوربین ها را باید به گونه ای نصب کنید که حتی کوچک ترین دیدی به حریم شخصی ساکنین آپارتمان ها نداشته باشد و تنها می توانید در راه پله ها و درب ورودی آپارتمان دوربین مدار بسته قرار دهید چرا که این موارد به صورت عمومی بوده و جزو حریم شخصی ساکنین محسوب نمی شود.

یکی دیگر از راه هایی که شما می توانید امنیت منزل مسکونی را بالا ببرید این است که تمامی پنجره های مجتمع باید به صورت ایمن بوده و دارای محافظ باشد تا سارقین و مجرمان نتوانند از طریق پنجره ها داخل آپارتمان شوند.

همچنین درب های آپارتمان ها باید حتما قفل های مرکزی و دزدگیرها را دارا باشند.
در بیشتر مواقع سازقین و مجرمان از طرح پارکینگ آپارتمان وارد می شوند پس همیشه سعی کنید در پارکینگ را بسته و همچنین از دزدگیر های مرکزی یا دوربین‌های مدار بسته استفاده کنید.

تمامی کارشناسان و مشاوران نظارت گستر ایمن آماده ارائه مشاوره برای محل نصب دوربین های مدار بسته و همچنین به شما کمک خواهند کرد تا به راحتی بتوانید با توجه به جایی که میخواهید دوربین مداربسته را نصب کنید بهترین و مناسب ترین دوربین مداربسته را انتخاب کنید همان طور که ذکر شد دوربین های مدار بسته در برند های مختلفی وجود دارند که هر برند دارای انواع زیادی دوربین با قابلیت های متفاوت می باشد.

همیشه سعی کنید از بهترین و مناسب ترین دوربین ها استفاده کنید نه اینکه به سراغ ارزانترین دوربین ها برود. چرا که دوربینی که شما برای اپارتمان ها استفاده می کنید باید دارای قابلیت هایی مانند زوم کردن یا ثبت تصاویر در شب و .. باشند.