پرش لینک ها

زاویه عریض میدان دید دوربین مدار بسته 2

مطلب زیر در ادامه مقاله قبلی درباره زاویه عریض میدان دید در دوربین های مدار بسته گردآوری شده است.
پیکسل با تضمین عناصر عمیق تر و اشیاء روی لبه با حداقل تصویر گسترش می یابد. ما تجربه کردیم لنزهای طولانی تر دوربین مدار بسته اجازه کنترل از راه دور طول کانونی را دارند اما تغییر طول کانونی به کندی روی می دهد و تمرکز دوباره ای برای داشتن مزیت کاربردهای مشاهده از راه دور ایجاد می کند.

مزایای استفاده از لنزها با زاویه عریض در دوربین مدار بسته

یکی از مرایای لنز ها با زاویه عریض پرتو افکنی کوتاه است یعنی تمرکز خودکار از راه دور سریعتر انجام می شود و تناسب زاویه گسترده تر PTZ به خوبی دوربین های متمرکز خودکار از راه دور با زوم موثری گسترش می یابد. عریض بودن عرض و طول انتهایی، تمرکز سریعتری دارد، فاکتور مرزی کاربردهایی برای تثبیت دوربین مدار بسته دارند و در زمان حقیقی رویدادها را پیگیری می کنند.
همانطور که گفتیم انتخاب لنزها نیاز به توجه جدی دارد و زوایای متفاوت باید اهداف نواحی دیگر را همپوشانی کرده و بهترین نتایج عملیاتی را ایجاد کنند، برای مثال دوربین هایی با رزولوشن عالی (4k/5MP) بهترین عملکرد را با لنز های پیشنهادی 100 درجه ای میدان دید در حضور نور کافی ایجاد می کنند، در حالیکه سنسورهای رزولوشن پایین تر با زمینه های باریک تر طول کانونی 1/3 اینچی نتایج عالی برای شما به وجود می آورند.
برای تمامی اینها اهمیت عملکرد دوربین مدار بسته با حس اجرای لنز های این نوع دوربین ها مشکل است.
امروزه بیشتر لنزهای این نوع دوربین ها ساخته و طراحی می شوند. نصابان، گردآورندگان، مشاوران و کاربران نهایی باید به یاد داشته باشند انواع دوربین مدار بسته با کیفیت مشابه و تنظیمات ایده آل، همیشه لنزهایی با عملکرد متفاوت خواهند داشت.
در این دو مقاله سعی کردیم درباره مزایا و معایب لنز های دوربین مدار بسته با زاویه عریض و پهن صحبت کنیم.

داهوا