ضبط در فضای ابری سیستم دوربین مدار بسته

اخبار و مقالات

کابل شبکه چیست ؟

در این مقاله به بررسی دقیق ضبط در فضای ابری سیستم دوربین مدار بسته خواهیم پرداخت و اگر دنبال تعمیر دوربین مدار بسته هستید وارد شوید.

فرایند ضبط در فضای ابری چگونه است؟

دستگاه های ضبط تصاویر دی وی ار و یا ان وی ار می توانند تصاویر و ویدئو ها را توسط دوربین های مدار بسته ثبت و ضبط کنند توجه داشته باشید که اگر شما بخواهید تصاویر را در فضای اولیه دوربین های مداربسته نیز ثبت کنید باید به سرور در اینترنت تصاویر و ویدئوها را ارسال کنید و در فضای ابری ذخیره خواهد شد اگر شما از فضای ابری برای ذخیره تصاویر و ویدئو ها استفاده کنید تصاویر شما اگر به صورت ناگهانی نیز حذف شود دیگر نگران نباشید چرا که در فضای ابری ذخیره خواهد شد.

مثلاً تصاویر علاوه بر اینکه در دوربین های مداربسته یا دستگاه ضبط کننده دی وی آیا امکان ذخیره می شوند باید یک نسخه دیگر نیز در سروری که متصل به اینترنت باشد ذخیره شود برخی از دوربین های مداربسته قابلیت فضای ابری را دارند که شما می توانید تصاویر را به صورت شبانه‌روزی ثبت کنید در هنگام خرید دوربین های مداربسته شما می توانید زمان دلخواه ضبط دوربین را انتخاب کنید با توجه به تعداد دوربین های آی پی همچنین کیفیت ضبط تصاویر باید سرعت اینترنت شما به گونه‌ای افزایش پیدا کند که بتواند پاسخگوی نیازهای پهنای باند باشد.

دوربین تحت شبکه با فضای ضبط در فضای ابری

برای ضبط محلی می توانید از کارت حافظه استفاده کنید اگر کارت حافظه را در دوربین های مداربسته نصب کنید در اینجا تصاویر و ویدیو هایی که ضبط میشود یک نسخه به فضای ابری دوربین مداربسته ارسال می شود که در نمودار پایین دوربین تحت شبکه متصل به روتر و کامپیوتر را برای شما ما نشان داده ایم.

 

در دوربین های تحت شبکه از کارت‌های حافظه استفاده می‌کنند که شما می‌توانید برای مدت زمان محدودی تصاویر را بر روی این کارت حافظه ضبط کنید توجه داشته باشید که تصاویری که بر روی کارت حافظه زرد می‌شوند در فضای ابری دوربین مداربسته نیز ذخیره خواهد شد زمانی که شما می خواهید کارت حافظه را جهت استفاده دوربین مدار بسته مورد نیاز خود خریداری کنید باید ظرفیت کارت حافظه و همچنین کیفیت سرعت در نوشتن خواندن را مد نظر داشته باشید

دستگاه ضبط تصاویر DVR ضبط در فضای ابری

برای دوربین های تحت شبکه محلی برای ضبط تصاویر معمولا از دستگاه های دی وی آر یا همان ضبط کننده دیجیتال تصاویر استفاده می کنند شما می توانید تصاویری که از طریق این دستگاه ذخیره شده است را از طریق اینترنت برای ضبط از راه دور و به صورت زنده ارسال کنید.

دستگاه‌های دی وی آر نسبت به دوربین های تحت شبکه معمولاً از مدت زمان ضبط بالاتری برخوردار هستند چرا که این دستگاه ها دارای یک هارد دیسک داخلی می باشد و ظرفیت آن بسیار بیشتر از کارت حافظه هامی باشد.

دستگاه های دی وی آر در فضای ابری می توانند تصاویر را به در مدت زمان محدودی معمولاً به صورت ۳۰ روز می باشد.

اما در نظر داشته باشید که تصاویر ضبط شده در دستگاه دی وی آر در ضبط محلی از کیفیت بالایی برخوردار می باشد اما تصاویر ضبط شده در فضای ابری معمولاً از کیفیت تصویر پایینی برخوردار هستند  برای ذخیره تصاویر در فضای ابری نیاز است تا تمام ترافیک از طریق اینترنت ارسال شود و در برخی مواقع ثبت تصاویر با وضوح بالا در فضای ابری امکان ندارد البته اگر بتوانید هزینه بیشتری را در لینک های سریع اینترنت قرار دهید می‌توانید مطمئن شوید که دستگاه های ضبط تصاویر dvr شما تصاویر با کیفیت بالایی را به فضای ابری ارسال کنند.

آیا امکان ضبط تصاویر با کیفیت و رزولوشن بالا در فضای ابری امکان پذیر است؟

 

معمولاً دستگاه های ضبط تصاویر dvr ها از قابلیت ثبت تصاویر با کیفیت بالایی برخوردار هستند که توسط ۱۶ دوربین با رزولوشن و کیفیت تصویر ۱۰۸۰ پیکسل و همچنین fps ۱۵ با استفاده از کدک قدیمی ضبط می شود. در نظر داشته باشید که اگر می خواهید تصاویر را از طریق اینترنت ارسال کنید کیفیت و رزولوشن و نرخ فریم تصاویر کاهش پیدا میکند.

در ضبط محلی دوربین ها به صورت مستقیم به دستگاه ضبط تصاویر dvr اتصال داده میشود و پهنای باند را تحت تاثیر قرار نمی دهند و تنها یک هارد با ظرفیت کافی برای ذخیره سازی تصاویر با کیفیت بالا و رزولیشن بالا نیاز دارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *