قوانین نصب دوربین مداربسته:

اخبار و مقالات

قوانین نصب دوربین مداربسته

قوانین نصب دوربین مداربسته:

امروزه با افزایش نصب دوربین مداربسته در منازل و مکان های عمومی و شرکت ها امنیت و آرامش بیشتر شده است.با اینکه دوربین ها مزایای زیادی دارند و در کاهش جرم کمک شایانی کرده اند،اما نصب دوربین مداربسته قوانین خاص خود را دارد که در صورتی که رعایت نشوند نه تنها مفید نیست، بلکه میتواند ایجاد مشکل کند.

نصب دوربین مداربسته در محیط های شخصی

نصب دوربین مداربسته در قسمت هایی که مربوط به حریم خصوصی افراد میباشد مانند اتاق رخت کن،داخل منازل و … جرم محسوب میشود و نیاز به اخذ مجوز قانونی دارد.

نصب در محیط های مشترک ساختمان

برای مثال نصب در پارکینگ منازل ساختمانی که همسایگان تایید کتبی نداده اند جرم محسوب میشود.امروزه در بسیاری از پارکینگ ها به دلیل خصومت های شخصی به ماشین های یکدیگر لطمه وارد میکنند که باعث برزو بسیاری از اختافات شده است.تصب دوربین مداربسته تنها در صورتی که تمامی واحدهای ساختمان تایید کتبی داده باشند بلامانع است.

نصب دوربین مدار بسته در جلوی ساختمان ها

نصب دوربین در جلوی ساختمان ها طوری که از افراد عمومی فیلمبرداری کند جرم محسوب میشود.البته برای پادگان ها و مراکز قانونی بلا مانع است.برای افرادی که میخواهند برای امنیت بیشتر این کار را انجام دهند باید نامه کتبی به همراه دلایل امنیتی خود نوشته و به نیروی انتظامی و یا مراجع قانونی مراجعه کنند.بعد از بررسی های لازم از سوی این مراجع و بازدید مجوز مربوطه اخذ میگردد.

نصب دوربین های مخفی:

نصب دوربین مداربسته به صورت مخفی در همه جا حتی در منازل جرم محسوب میشود.به همین دلیل هنگام نصب دوربین باید اطلاع رسانی به صورت کتبی صورت گیرد که علاوه بر بازدارندگی از وقوع جرم،اطلاع از وجود دوربین مدار بسته بر همگان مشخص باشد.
همچنین نگهداری فیلم ها را تا زمانی که به آن ها نیاز دارید ادامه دهید.در صورتی که به آن ها نیاز نداریدآن ها را حذف کنید.