قوانین نصب دوربین مدار بسته و اشنایی با محدودیتها و اماکن مجاز

اخبار و مقالات

قوانین نصب دوربین مدار بسته

در اینجا به بررسی قوانین نصب دوربین مدار بسته و اشنایی با محدودیتها و اماکن مجاز خواهیم پرداخت

امروزه با توجه به مزایای زیاد دوربین های مدار بسته افراد زیادی نسبت به استفاده از این دوربین های مدار بسته اشتیاق دارند همان طور که می دانید از دوربین های مداربسته برای امنیت و حفاظت از محیط کاری و منازل و … استفاده می کنند. جهت خرید دوربین مدار بسته ساخت ایران از سایت نگاکو کلیک کنید.

 

قوانین نصب دوربین مدار بسته در اماکن عمومی

در محیط هایی مانند فروشگاه ها و… که افراد بسیاری از آنجا عبور می کنند نصب دوربین مداربسته قانونی می باشد و مانعی ندارد اما در محیط هایی مانند محیط های نظامی سفارت خانه ها و غیره که معمولاً از لحاظ امنیتی و حساسیتی از اهمیت بالایی برخوردار می باشند نصب دوربین مداربسته ممنوع می باشد.

اگر از دوربین های مدار بسته در محیط های عمومی مانند کوچه و .. استفاده می کنید باید حتما به افراد اون محله اطلاع رسانی کنید برای اطلاع رسانی می توانید از نصب تابلو های تصویری دوربین مدار بسته بهره  مند شوید تا تمامی افراد که از ان کوچه عبور می کنند اطلاع داشته باشند که در ان محل دوربین مدار بسته نصب شده  است در هنگام نصب دوربین مداربسته توجه داشته باشید که دوربین به ساختمان های اطراف دید نداشته باشد.

قوانین کلی نصب دوربین مداربسته

توجه داشته باشید که افرادی که از دوربین های مدار بسته استفاده می کنند باید همواره به گونه ای عمل کنند که ابرو حیثیت افراد حفظ شود در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان برای کنترل های صوتی و تصویری غر قانونی اقدام نکنند و  همواره باید در هنگام نصب دوربین ها باید شرایط و ضوابط را رعایت کنند.

 

همان طور که می‌دانید در قانون کشور ما نظارت بر افراد دیگر ممنوع می باشد و تنها در صورتی که توسط نیروهای امنیتی برای کشف جرم و پیشگیری از آن از نصب دوربین مداربسته استفاده کنند بلامانع می باشد.
در محیط هایی مانند پارک ها و خیابان ها در صورتی که شما مجوز های مربوطه را بگیرید می توانید دوربین مداربسته را نصب کنید در غیر این صورت اگر فردی در پارک ها و خیابان ها دوربین مداربسته نصب کند و امنیت فردی و اجتماعی افراد جامعه را تهدید کند نصب دوربین مداربسته ممنوع می باشد.

قوانین نصب دوربین مداربسته در اماکن خصوصی

بهتر است بدانید که استفاده از دوربین های مداربسته در محیط های خصوصی از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد چرا که دوربین مداربسته نباید به هیچ عنوان وارد حریم خصوصی فردی شود و این کار ممنوع می باشد مانند منازل مسکونی و اتاق رختکن و اتاق خواب و غیره از محیط های خصوصی افراد می باشند که شما تنها در صورت داشتن مجوز رسمی می توانید در این محیط هایی که ذکر شد دوربین مداربسته نصب کنید البته در نظر داشته باشید اگر شما مجوز رسمی کسب کردید باید به افرادی که در این محیط ها رفت و آمد دارند نصب دوربین مدار بسته را اطلاع دهید.

قوانین نصب دوربین مدار بسته در آپارتمان

توجه داشته باشید که آپارتمان ها شامل محیط های خصوصی و عمومی می باشند شما می توانید در راه پله ها و حیاط ساختمان و پارکینگ با تایید تمامی اعضای ساختمان دوربین های مداربسته را نصب کنید در نظر داشته باشید اگر یکی از اعضای ساختمان برای نصب دوربین مداربسته تایید نکند شما نمی‌توانید از نصب دوربین در ساختمان استفاده کنید و در صورت نصب دوربین های مداربسته نیز باید به گونه ای باشد که به محیط های خصوصی افراد دید نداشته باشد.

قوانین نصب دوربین مداربسته در محیط‌های کاری و ادارات

شما می‌توانید از نصب دوربین‌های مداربسته در محیط های کاری با رعایت حفظ حریم شخصی افراد در محیط کار استفاده کنید دوربین مداربسته باید به صورت قانونی و رعایت ضوابط انجام شود. نصب دوربین های مدار بسته از کاربرد هایی مانند سوء رفتار کارکنان و هم چنین نظارت بر بهداشت و سلامت کارکنان و بهبود راندمان کاری کارکنان و غیره برخوردار می باشد البته در نظر داشته باشید که برای اینکه کارکنان شما از بابت حفظ حریم شخصی خود نگرانی نداشته باشند باید اقداماتی را انجام دهید که در ادامه ذکر می کنیم.

حتماً به کارکنان اطلاع رسانی کنید که در محل کار دوربین مداربسته نصب شده است و همچنین علت نصب دوربین مداربسته را برای کارکنان خود شرح دهید.

حتماً نحوه استفاده از تصاویر ثبت شده توسط دوربین های مدار بسته و همچنین نحوه حفاظت از حقوق کارکنان و حریم شخصی آنها را مطرح کنید.

در هنگام نصب دوربین های مدار بسته این قوانین را مد نظر داشته باشید تا مشکلی ایجاد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *