پرش لینک ها

لوازم جانبی دوربین مدار بسته بخش اول

دوربین های مداربسته برای تکمیل سیستم مداربسته تجهیزات جانبی را نیاز دارند که با این تجهیزات که شامل لوازم متفاوتی می باشند باعث می‌شود عملکرد بهتری دوربین های مداربسته داشته باشند.
برای امنیت بیشتر ساختمان خود از دزدگیر اماکن شرکت نگاکو استفاده کنید.

تجهیزات جانبی دوربین های مدار بسته

در ادامه لوازم جانبی که مورد نیاز دوربین های مداربسته را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر میکنیم.
 کابل تصویر RG59
کابل شبکه
آداپتور یا منبع تغذیه
فیش BNC
فیش آداپتوری
فیشAV
سوکت شبکه
هارد دیسک
باکس پلاستیکی
دات

لوله فلکسی یا فلزی

که هر کدام از لوازم جانبی که در بالا ذکر شد وظیفه خاصی را در دوربین مدار بسته دارد.
مثلاً کابل شبکه برای ارتباط برقرار کردن بین دوربین و دستگاه NVR یا همان سوئیچ در دوربین های مداربسته به کار می‌رود، آداپتور یا منبع تغذیه همانطور که از نامش پیداست برای تامین ولتاژ مورد نیاز دوربین های مداربسته قرار دارد و فیش بی ان سی نیز برای ارتباط و دوربین و DVR در سیستم قرار می گیرد.
برای ارتباط بهتر دوربین از فیش آداپتوری در دوربین های مداربسته استفاده می کنند.
در دوربین های مداربسته کابل شبکه به شبکه باید اتصال داده شود که  از سوکت شبکه استفاده می کنند، برای ثبت و ضبط تصاویر دوربین های مداربسته از هارد دیسک استفاده می کنند در نظر داشته باشید که این هارد دیسک در داخل دستگاه ضبط کننده قرار دارد.
می توانید در محیط های مسقف برای پوشاندن کابل ها از داکت استفاده کنید.
یکی دیگر از تجهیزات لوازم جانبی دوربین های مداربسته لوله های فلکسی یا فلزی می باشند که شما برای محافظت امنیتی کابل در محیط های غیر مسقف می توانید از این لایه فلکسی یا فلزی استفاده کنید.

دی وی آر (DVR)

معمولا به دستگاه هایی که تصاویر را به صورت دیجیتال ضبط می کنند DVR می گویند این دی وی آر ها برای کنترل و نظارت دوربین های مدار بسته آنالوگ می باشند در نظر داشته باشید که این دی وی ار ها قابلیت های فراوانی دارند که ضبط تصاویر با فرمت ها و کیفیت های مختلف و غیره را برای دوربین های مدار بسته ایجاد می کنند.
دی وی آر ها به صورت چهار کاناله یا ۸ کاناله و یا 16 و  ۳۲ کاناله تولید و به بازار عرضه می‌شوند در نظر داشته باشید که هر دی وی آر معمولاً تعداد مشخصی ورودی و خروجی تصویر و صدا دارند.
در نظر داشته باشید که دی وی آر ها از دو نوع کارت دی وی آر دی وی آر های استندلون تشکیل می‌شود.
شما میتوانید کارت دی وی آر را به راحتی بر روی کامپیوتر نصب کنید و برای رابط بین دوربین های مداربسته آنالوگ با سیستم کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرد شما میتوانید جهت ضبط و پردازش تصویر از سیستمی که دارای کارت دی وی آر می باشد استفاده کنید، در نظر داشته باشید استفاده از کارت های دی وی آر برای کوتاه مدت می باشد.
دی وی آر استندلون: این نوع سیستم دی وی آر معمولاً از کامپیوتر مستقل می باشد و شما می توانید در مصارف طولانی مدت از این نوع دی وی آر استفاده کنید در نظر داشته باشید که این دی وی آر ها دارای قابلیت اتصال به شبکه اینترنت می باشد و شما می توانید تصاویر را جابجا نمایید.

ان وی آر ( NVR)

معمولاً دستگاه هایی که کنترل و ذخیره سازی تصاویر را در دوربین های مداربسته تحت شبکه به عهده دارد می گویند در نظر داشته باشید که آنها برای کنترل دوربین های آی پی و ذخیره سازی تصاویر خروجی این دوربین ها طراحی می شود.
توجه داشته باشید که آنها نیز مانند دی وی آر ها قابلیت های مشابهی دارند تنها تفاوتی که ان وی آر ها با دی وی آر ها دارند می‌توان در نوع ارتباط آنها با دوربین های مداربسته ذکر کرد.

BNC

معمولاً از فیش های بی ان سی که فیش ارتباطی می باشد برای اتصالات کابل کواکسیال در دوربین های مداربسته به کار می برند.
همانطور که ذکر شد تجهیزات جانبی دوربین های مداربسته تجهیزاتی می باشند که شما باید حتماً علاوه بر دوربین های مداربسته آنها را نیز تهیه کنید تا دوربین های مداربسته عملکرد بهتری داشته باشند اما در نظر داشته باشید که این لوازم جانبی نیز باید با توجه به نوع و مدل دوربین مداربسته شما تهیه شود شما میتوانید جهت خرید تمامی تجهیزات مورد نیاز دوربین مداربسته از سایت اقدام نمایید و در صورت مشاوره نیز می توانید به صورت کاملا رایگان با مشاوران ما تماس داشته باشید.