نقش دوربین مداربسته حرارتی در کنترل تردد

اخبار و مقالات

نقش دوربین مداربسته حرارتی در کنترل تردد

در این مقاله دوربین مداربسته حرارتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. و جهت اطلاع از قیمت دوربین مدار بسته ایرانی و آشنایی با مدل های مختلف آن کلیک کنید.

 

دوربین حرارتی

یکی از انواع دوربین های مدار بسته که مورد استفاده قرار می گیرد دوربین های حرارتی می باشند که همان طور که از نام این دوربین‌ها پیداست این دوربین ها گرما را حس می کنند در صورتی که برق وجود نداشته باشد و محیط به صورت کاملاً تاریک باشد نیز می‌توانند اجسام و انسان هایی که به محیط وارد شدند را به خوبی شناسایی و تصاویر را ثبت و ذخیره کند در نظر داشته باشید که دوربین های حرارتی به صورت تحت شبکه و آنالوگ نیز طراحی و به بازار عرضه شده است برای کنترل تردد معمولاً دوربین های مداربسته حرارتی بیشترین کاربرد را دارد.
در نظر داشته باشید که تصاویری که توسط دوربین‌های مداربسته حرارتی ثبت و ذخیره می شوند تصاویر ثبت شده توسط این دوربین ها دارای کیفیت خوبی می باشند و کیفیت تصاویر ثبت شده معمولاً به گرمایی که از طرف انسان و اجسام ساطع می‌شود بستگی دارد.
دوربین های مداربسته حرارتی از عملکرد بسیار عالی و بالایی برخوردار هستند برخلاف دوربین های مداربسته دیگر که لنز آن ها معمولاً نور را تشخیص می دهند این دوربین های حرارتی قابلیت تشخیص نور را ندارند و تنها بر اساس گرما کار می‌کنند یعنی لنزی که در دوربین های مداربسته حرارتی به کار رفته است گرما را می بینند و می توانند تصاویر را به‌خوبی ثبت و ذخیره کند شما می توانید با اتصال به اینترنت به این دوربین ها به صورت کامل دسترسی داشته باشید و از راه دور نیز کنترل نمایید.

کنترل تردد توسط دوربین های مدار بسته حرارتی

همه ما در طی روز دوچرخه سواران یا عابران پیاده و اتومبیل ها و غیره را مشاهده می‌کنیم که از چراغ قرمز عبور می کنند در صورتی که عبور از چراغ قرمز ممنوع می باشد توجه داشته باشید که این حرکت عبور از چراغ قرمز بسیار خطرساز می باشد همچنین عبور از چراغ قرمز باعث می شود تا آلودگی هوا افزایش پیدا کند.
و همچنین زمان انتظار اتومبیل ها پشت چراغ قرمز نیز بیشتر می شود.
که امروز با توجه به این که تولید وسایل نقلیه بیشتر شده و تردد بیشتر اتفاق می افتد شرکت های تولید کننده سیستم های امنیتی سعی کردند تا دوربین های حرارتی را تولید و به بازار عرضه کنند که برای کنترل تردد از دوربین های حرارتی استفاده می کنند دوربین های مداربسته به خاطر مقاومت بالایی که در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی دارند بسیار مورد استقبال مصرف‌کنندگان قرار گرفت.

کنترل ترافیک توسط دوربین حرارتی

توجه داشته باشید با استفاده از دوربین های حرارتی دیگر نیازی به کنترل دستی چراغ راهنمایی و رانندگی نیست و توسط این دوربین های حرارتی سیگنال های لازم را ارسال کرده تا زمان مناسب برای عبور اتومبیل و افراد تعیین شود یعنی زمانی که در چهار راه ها ماشین های زیادی در حال تردد هستند به گونه ای دوربین های مدار بسته حرارتی عمل می‌کند که هر چه سریعتر از اتومبیل ها حرکت کند اما زمانی که اتومبیل های کمی در حال تردد هستند و عابران پیاده بیشتر می باشد دوربین های مدار بسته سیگنال ارسال کرده و باعث می‌شود تا چراغ برای عابران پیاده سبز شود و به راحتی بتوان آن را عبور کنند.

توجه داشته باشید که مهمترین و پرکاربردترین استفاده دوربین مداربسته حرارتی معمولاً برای کنترل ترافیک می باشد و بسیار از آن استقبال شده است.

همانطور که میدانید برند هایک ویژن یکی از برند های معتبر می باشد که دوربین های مدار بسته را با کیفیت عالی طراحی و به بازار عرضه کند.

یکی از دوربین هایی که توسط شرکت هایک ویژن طراحی و به بازار عرضه شد دوربین های مداربسته حرارتی می باشد که این دوربین ها از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و همچنین از مزایا و قابلیتهای فراوانی بهره مند است.
شما میتوانید جهت خرید دوربین های مدار بسته برندهای مختلف و معتبر دنیا از طریق سایت نظارت گستر ایمن اقدام کرده و انواع دوربین های مداربسته را با قیمت های مناسب تهیه نمایید.

در هنگام خرید دوربین های مدار بسته به گارنتی معتبر و خدمات پس از فروش دقت کنید سعی کنید دوربین های مدار بسته با برند های معتبر دنیا را خریداری نمائید چرا که این دوربین ها عملکرد بهتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *