پرش لینک ها

تکنولوژی POC HDCVI – تامین برق دوربین با کابل کواکسیال

 • مقدمه
 • تکنولوژی کلیدی
 • سناریوهای کاربردی
 • نتیجه
 • محصولات POC
 • مقدمه

هنگام استفاده از یک سیستم نظارت تصویری، هزینه های نیروی کار، بخش قابل توجهی از کل هزینه ها را  در بر می گیرد. در مورد سیستم های آنالوگ HD نسبتا ارزان قیمت، هزینه های نصب می تواند نصف باشد و یا حتی بیش از نیمی از کل هزینه سیستم برای هر نقطه باید طراحی شده و دستی انجام شود.
واقعیت این است که هر دوربین باید مستقل و با قدرت عرضه شود در نتیجه پیمانکاران و نصب کنندگان به طور مداوم به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه های نیروی کار و افزایش بهره وری و درآمد هستند.
با این حال، آنها با چندین چالش مواجه هستند:

 • جهت راه اندازی دوربین نیازمند کابل کشی جداگانه برق (شامل منبع تغذیه، دوشاخه و کابل) می باشد. در سناریوهایی که به تعداد زیادی دستگاه نیاز دارند، این مسئله هزینه ها و حجم کاری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد

فناوری HDCVI Power over Coax)) PoC برق را به دوربین ها بر روی همان کابل کواکسیالی که برای انتقال ویدئو استفاده می کند ، می رساند این فناوری به پیمانکاران، نصب کننده ها و کاربران اجازه می دهد تا در نیروی کار و هزینه صرفه جویی کنند.

 • تکنولوژی کلیدی

تکنولوژی HDCVI PoC ترکیبی از یک سیگنال HDCVI مرسوم (شامل ویدئو، صدا و سیگنال کنترل) و یک منبع تغذیه است که داده ها و برق را بر روی یک کابل کواکسیال منتقل می کند. این تکنولوژی برق را مستقیمأ از دستگاه DVR یا فرستنده های PoC  بر روی کابل کواکسیال به دوربین ها انتقال می دهد. دوربین هایی که از طریق PoC متصل شده اند دیگر نیازی به منابع قدرت اضافی همانند سیستم های آنالوگ قدیمی ندارند.

تکنولوژی HDCVI PoC برق را بر روی کابل کواکسیال تا مسافت 400 متری فراهم می کند. همچنین دوربین های با توان مجاز را تا 12 وات پشتیبانی می کند که اجازه می دهد دوربین های HDCVI PoC به طور کامل از زوم motorize و رنج IR بیشتر پشتیبانی کنند.
بنا به Resolutionها و حداکثر مصرف انرژی، فاصله های انتقالی که توسط HDCVI PoC پشتیبانی می شود را       می توان در نمودار زیر مشاهده کنید.

چندین عامل کلیدی در دستیابی به منبع تغذیه بر روی کابل کواکسیال وجود دارد. اول اینکه کاهش اتلاف برق در حین انتقال آن از طریق کابل کواکسیال، که با افزایش فاصله انتقال و همچنین استفاده از دوربین مداربسته هایی با درجه قدرت بالاتر مواجه    می شویم.
دومین کار این است که سیگنال های ویدئویی را از جریان برق جدا کند تا از تداخل با تصویر ویدئویی ارسال شده از دوربین ها جلوگیری شود. فن آوری منبع تغذیه نیز باید ایمنی کاربران خود را در نظر بگیرد و از خطرات مربوط به کارکنان و دستگاه های حریق مرتبط با اتصال دستگاه های غیر PoC یا سیستم های اتصال کوتاه شده جلوگیری کند.
تبدیل ولتاژ بالا- پایین
فرآیند انتقال بر روی کابل کواکسیال (poc) به صورت زیر است: دستگاه تامین کننده برق ابتدا یک سیگنال ولتاژ بالا را تولید می کند و سپس آن را از طریق کابل کواکسیال انتقال می دهد. هنگامی که سیگنال به یک گیرنده برق (دوربین)      می رسد به ولتاژ DC 12V تبدیل می شود و برای فعال کردن عملکرد دوربین استفاده می شود. در تئوری، ولتاژ منتقل شده بیشتر منجر به فراهم کردن مسافت انتقال بالاتر و دریافت قدرت بیشتر برای دستگاه ها (devices) خواهد شد.
با این حال، ولتاژ انتقال بالاتر منجر به افزایش قابل توجهی در هزینه و ظرفیت دستگاه PoC می شود. بنابراین مهم است که بیشترین ولتاژ انتقال ممکن را برای براورده کردن درخواست مشتریان انتخاب کنید. دستگاه HDCVI PoC XVR ولتاژ DC48V و فرستنده PoC ولتاژ DC52V را انتقال می دهد.

ارتباط بین ولتاژ انتقال poc و برق در مسافت های مختلف انتقال

30 درصد کاهش هزینه های پروژه با تکنولوژی POC

جداسازی برق
از آنجا که سیگنال ویدئویی و منبع تغذیه DC که از طریق کابل کواکسیال عبور می کنند در جهت های متفاوتی حرکت   می کنند، لازم است که تکنولوژی PoC به طور موثر مسائل جداسازی توسط این تنظیمات را حل کند.  فرکانس موثر برای سیگنال ویدئویی 25HZ است، در حالی که منبع تغذیه DC در فرکانس 0HZ کار می کند. چون هر دو سیگنال در فرکانس بسیار نزدیک هستند، جداسازی آنها با استفاده از واسطه منحصر به فرد دشوار است.
HDCVI PoC از یک واسطه شبیه سازی شده برای دستیابی به جداسازی با فرکانس پایین استفاده می کند. به عبارت دیگر، آن را از یک مدار آنالوگ به عنوان یک سلف برای رسیدن به منبع تغذیه DC استفاده می کند در حالی که سیگنال ویدئویی را مسدود می کند.

                                                                نمودار جداسازی منبع برق
پردازش ویدئو و سیگنال
هنگامی که جریان بار الکتریکی در یک سیستم PoC مورد تغییر قرار می گیرد (مانند زمانی که یک دوربین شروع به زوم، فوکوس و یا چراغ های IR آن را فعال می شود)، ولتاژ DC نوسان می کند و موجب غیرعادی شدن ویدئو می شود. تکنولوژی HDCVI PoC یک مدار تشخیص نوسان را برای شناسایی و کنترل تداخل نوسان در سیگنال ویدئویی اجرا   می کند. در عین حال، تکنولوژی HDCVI PoC از یک مدار فیدبک برای جبران کردن سیگنال های فرکانس پایین در داخل سیگنال ویدئویی استفاده می کند، ضمن اطمینان از اینکه سیگنال ویدئویی منتقل شده در سیستم PoC و سیستم غیر PoC اساسأ یکسان است.
سیستم PoC نیز باید تضمین کند که سیگنال کنترل معکوس (سیگنال کنترل فرستاده شده به دوربین، توسط XVR) که در جهت مخالف سیگنال ویدئویی جریان دارد، تحت تأثیر قرار نمی گیرد. از آنجا که مدار جبران ویدئو، سیگنال کنترل معکوس را مسدود می کند، تکنولوژی HDCVI PoC روش های جمع آوری و استخراج بر روی سیگنال کنترل معکوس برای تضمین کنترل نرمال بر روی کواکسیال را اعمال می کند.
تشخیص بارالکتریکی و حفاظت از آن
در حین عملیات PoC، برق DC بر روی کابل کواکسیال در ولتاژهای بالا منتقل می شود. برای جلوگیری از آسیب رساندن به دستگاه یا پرسنل هنگامی که یک دستگاه غیر PoC به سیستم متصل است، HDCVI PoC مکانیزم تشخیص بار الکتریکی و مکانیزم حفاظت از محصولات خود را طراحی کرده است. از جمله صحت تشخیص بار الکتریکی، تشخیص قطع بار الکتریکی، تشخیص جریان بیش از حد و اتصال کوتاه، و تخلیه جریان الکتریکی.

 • مکانیزم تشخیص صحت بارالکتریکی تعیین می کند که آیا دستگاه دریافت کننده برق، یک دستگاه مجاز است یا خیر. هنگامی که یک دستگاه غیرمجاز به دریافت کننده انتهایی برق (مانند دوربین های غیر PoC، کنترل کننده های UTC، فرستنده های نوری و غیره) متصل می شود، مکانیزم تشخیص صحت بارالکتریکی مشخص می کند که قادر به شناسایی یک دستگاه مجاز نیست و برق را برای آن دستگاه فراهم نخواهد کرد.

 

 • مکانیزم تشخیص قطع اتصال بار الکتریکی پس از اتصال دستگاه دریافت کننده برق و ارسال برق بر روی کابل کواکسیال برای آن دستگاه، آغاز می شود.

به طور مداوم تشخیص می دهد که آیا برق دستگاه دریافت کننده برق قطع شده است یا خیر. به محض اینکه برق دستگاه  دریافت کننده برق قطع شود، منبع تغذیه برق را متوقف می کند و سریعأ از طریق یک مدار تخلیه جریان الکتریکی، ولتاژ انتقال داده شده از طریق کابل کواکسیال به سطح ایمن بازگردانده می شود.

 • مکانیزم حفاظت از جریان اضافه و اتصال کوتاه، بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد تا جریان الکتریکی که در سیستم جاری است را تشخیص دهد. اگر جریان سیستم از آستانه جریان تجاوز کند (از طریق علل اتصال کوتاه سیستم مانند نقص در مسیر، عملکرد نامناسب یا تخریب انسانی) منبع تغذیه برق را متوقف می کند بنابراین از صدمات دستگاه و پرسنل توسط جریان بیش از حد جلوگیری می کند.

خروجی برق دوربین
در سناریوهای نظارت در دنیای واقعی، کاربران ممکن است دستگاه های پشتیبانی شده را در نزدیکی دوربین های خود نصب کنند. به غیر از حل مشکل منبع برق  برای نظارت بر دستگاه ها، اگر سیستم PoC بتواند نیاز برق را برای دستگاه های محیط نیز حل کند، این امر باعث راحتی بیشتر کاربران خواهد شد. تکنولوژی HDCVI PoC قابلیت این را دارد که برق خروجی دوربین را در داخل محصولات انتخابی اجرا کند. دوربین های PoC که از این ویژگی پشتیبانی می کنند به یک اتصال دهنده برق مجهز شده اند که خروجی برق DC12V را با حداکثر توان 2W ارائه می دهد.

 • سناریوهای کاربردی

تکنولوژی HDCVI PoC می تواند در زمان و هزینه راه اندازی در همه انواع سیستم های نظارت کواکسیال HD   صرفه جویی کند. در زیر دو نمونه از چگونگی پیاده سازی PoC در تعدادی از سناریو های کاربردی می باشد.
مراکز خرید بزرگ
سیستم های نظارت در مراکز خرید بزرگ اغلب شامل مقدار زیادی از دوربین ها می باشند که در سراسر آن منطقه پراکنده هستند. برای تأمین برق به هر یک از دوربین ها، پیمانکاران باید در هر نقطه، طراحی و کابل کشی برق را انجام دهند. کار آماده سازی که در فرآیند تأمین برق برای هر نقطه ای فراهم می شود، مقدار زیادی وقت و پول مصرف می کند. HDCVI PoC قادر است به طور مستقیم برق را به دوربین ها بر روی همان کابل کواکسیالی که برای انتقال ویدئو مورد استفاده قرار می گیرد، ذخیره کند که نه تنها موجب صرفه جویی در هزینه های اضافی منابع برق، کابل ها و لوازم جانبی برق   می شود بلکه کل حجم کابل کشی را به نصف کاهش می دهد. در مناطق مهم مانند ورودی ها و خروجی ها، کاربران ممکن است به دوربین هایی با وضوح تصویربالاتر نیاز داشته باشند تا جزئیات بیشتری را مشاهده کنند.
HDCVI در حال حاضر دوربین های 4MP PoC و  2MP را ارائه می دهد. هنگامی که XVR با PoC تعبیه می شود تا رزولیشن 4K را پشتیبانی می کند و سیستم می تواند به طور کامل نیازهای کاربران را برطرف کند.

پارگینگ های باز
در پروژه های پارکینگ باز، دوربین های نظارت در یک محیط هوای آزاد نصب می شوند و غیر معمول نیست که دستگاه ها در فاصله صدها متر از مرکز کنترل قرار گرفته باشند. در این نوع سناریو ممكن است منابع برق در نزدیکی هم وجود نداشته باشند كه به آسانی در دسترس قرار گیرند و این موضوع تأمین برق لازم را دشوار می سازد. علاوه بر این اگر دوربین ها توسط یک مرکز کنترل از راه دور طراحی شده باشند، از دست دادن برق در سیم کشی منبع تغذیه منجر به افزایش هزینه های تأمین برق و همچنین افت شدید ولتاژ می شود و خطوط برق قادر نخواهد بود تا برای عملکرد عادی دوربین، برق لازم را تأمین کند.
دوربین های HDCVI PoC که در سیستم های PoC مورد استفاده قرار می گیرند با ولتاژ ورودی پایدار کار می کنند و تحت تأثیر شرایط منبع تغذیه یا فاصله قرار نمی گیرند، بنابراین باعث افزایش ثبات سیستم و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری در آینده می شود.
سناریوهای کاربردی فوق نشان می دهد که تکنولوژی HDCVI PoC به طور قابل توجهی هزینه های مربوط به طراحی، نصب و نگهداری سیستم را کاهش می دهد. در زیر مقایسه های بین هزینه های نصب و راه اندازی سیستم های PoC و غیر PoC در پیکربندی 8 کانال و 16 کانال موجود است.

در حالی که دوربین های PoC و دستگاه های XVR کمی گران تر از دستگاه های غیر PoC هستند و تفاوت در       هزینه های کابل کشی به علت ارزان بودن کابل های برق ناچیز است، Po C هزینه های مربوط به خرید، طراحی، نصب و نگهداری منابع اضافی برق را حذف کرده است.
سیستم PoC کل حجم راه اندازی را کاهش می دهد و تا 30٪ در هزینه های نظارت بر سیستم آنالوگ قدیمی صرفه جویی    می کند.

 • نتیجه

 
تکنولوژی HDCVI PoC به طور همزمان سیگنال های ویدئویی و برق DC را بر روی یک کابل کواکسیال انتقال می دهد و به طور قابل توجهی باعث کاهش حجم کار و هزینه های مربوط به راه اندازی سیستم نظارت تصویری     می شود. HDCVI PoC دوربین های 1080P را تا مسافت 400m و دوربین های 4MP را تا مسافت300m  پشتیبانی می کند و تضمین می کند که انتقال برق، بر روی سیگنال های ویدئویی و کنترل تأثیری نداشته باشد.
سیستم HDCVI PoC دوربین هایی پایدار همراه با تضمین ثبات سیستم و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری را فراهم می کند. علاوه بر این HDCVI مکانیزم های حفاظتی سیستم PoC را توسعه داده است که از طریق تشخیص خودکار و سریع قطع برق، ایمنی کاربران و تجهیزات را تضمین می کند. این مزایا PoC را به یک راه حل ایده آل برای اجرای پروژه های کاربردی و پیچیده در سیستم های نظارت تصویری تبدیل می کند که شامل بسیاری از    دستگاه ها با کاهش هزینه های قابل توجه می باشد.

 • محصولات POC

دوربین مدار بسته داهوا

 

پیام بگذارید