پرش لینک ها

راهکارهایی برای حل مشکلات دوربین مداربسته IP

دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارند که یکی از آنها دوربین مداربسته می باشد. این دوربین مانند تمام وسایل الکتریکی دیگر دچار مشکلاتی می شود که با ترفندهای بسیار ساده شناسایی و برطرف می شوند.

مشلات رایج دوربین مداربسته IP

  1. اتصالات و برق دوربین مدار بسته،
  2. راه اندازی دوباره نرم افزار سیستم،
  3. کابل کشی،
  4. فراموشی پسورد دوربین مدار بسته،
  5. به کارگیری دستورPing و پیداکردن دوربین مدار بسته در شبکه،
  6. اختلال در جدولARP ،
  7. تداخل آدرس هایIP،
  8. بروزرسانی نرم افزار FramWare،
  9. ریست دوربین.

راهکارهای حل مشکلات دوربین مداربسته IP

♦ اتصالات و برق دوربین مدار بسته؛

قبل از هر چیز باید از روشن بودن سیستم مطمئن شوید، از طرفی بیشتر دوربین ها یک صفحه نمایش دارند که وضعیت کارکرد را نشان می دهد.

بسیاری از مواقع این صفحه نمایش داخل بدنه دوربین قرار گرفته است. هم چنین اگر دوربین مداربسته IP شما به کمک آداپتور تغذیه می کند، خاموشی صفحه نمایش می تواند از آداپتور باشد.

بر عکس اگر دوربین مداربسته شما از PoE تغذیه می کند باید حتماً اتصال سوئیچ PoE یا midspan برقرار باشد و دوربین از طریق منبع PoE وات مورد نیاز خود را دریافت کند.

♦ راه اندازی دوباره نرم افزار سیستم؛

کلید طلایی حل بسیاری از مشکلات IT دوربین مداربسته IP راه اندازی مجدد آن است که می تواند باعث پاک شدن حافظه (Flush)، برگشت تنظیمات و بررسی مجدد اتصالات شود.

کار سختی نیست، تنها باید کابل برق دوربین مداربسته را جدا کنید و بعد از 10 تا 15 ثانیه مجدداً اتصال را برقرار کنید.

♦ بررسی کابل کشی؛

وقتی دوربین IP به درستی کار می کند، باید چراغ ال ای دی اتصالات دوربین یا همان Link چشمک بزند، در غیر این صورت کابل ها باید بررسی شوند و مطمئن شوید که کابل ها گره خوردگی، ساییدگی، کشیدگی یا اتصالات انتهایی خرابی نداشته باشند.

برخی خرابی ها با دست و به سرعت درست می شوند، اما اگر سیم های انتقال داده تداخل داشته باشند یا اتصال شان با شبکه داده ها بر قرار نباشد، باید از تستر کابل کمک بگیرید.

♦ بررسی پسورد دوربین مداربسته؛

اگر در شرایطی شما دوربین مداربسته IP را با دستور Ping ببینید، اما با دستگاه VMS یا جستجوگر وب و … قابل مشاهده نباشد، به استفاده از پسورد غلط یا در کل رمز عبور نادرست بر می گردد.

در صورتی که با پسورد پیش فرض هم درست نشد احتمال تغییر آن توسط کس دیگری وجود دارد و باید پسورد جدید را پیدا کنید.

♦ به کارگیری دستورPing و پیداکردن دوربین مدار بسته در شبکه،

برای دستیابی به دستور ping باید کلمه“cmd” را در منوی Start سرچ کنید و به صفحه دستورات DOS وارد شوید تا بتوانید اتصال دوربین مدار بسته را بررسی کنید.

در صورتی که نتیجه جستجوی شما به صورت “Destination Host Unreachable” یا “Request Timed Out” بود، یعنی دوربین مداربسته IP به شبکه متصل نیست که می تواند ناشی از قرارگیری دوربین مداربسته و کامپیوتر روی شبکه ها یا زیرشبکه های مختلف باشد.

♦ اختلال در جدولARP ،

آدرس MAC برای ثبت آدرس IP دوربین مدار بسته تحت شبکه ضروری است که معمولا! باید بر روی بدنه یا قسمت دیگری ثبت شده باشد. با در دست داشتن این کدها و حتی دیگر کدهای ناشی از مشکلات دوربین مداربسته IP مشکلات راحت تر شناسایی می شوند.

برای حل این مشکل مانند گزینه شماره 5 باید به صفحه دستورات DOS وارد شوید و از دستور ARP برای دیدن آدرس های IP و MAC دستگاه های متصل به شبکه استفاده کنید. با این کار به راحتی آدرس IP دوربین مداربسته با دانستن آدرس MAC یا بلعکس بدست می آید.

♦ تداخل آدرس هایIP؛

هرگز دو دوربین مداربسته IP نباید از یک آدرس IP یکسان استفاده کرده باشند، زیرا دسترسی هر دو سیستم به شبکه را با فرمان “cancelling out” قطع می کنید. این مشکل با روش گزیته شماره 6 حل می شود.

♦ بروزرسانی نرم افزار FramWare،

در بعضی شرایط ممکن است دوربین مداربسته IP روشن باشد و حتی قادر باشید بصورت آنلاین تصاویر را از صفحه وب مشاهده کنید، اما با دستگاه های دیگر به مشکل برخورده اید که باید بروز بودن نرم افزار FramWare دوربین مداربسته را بررسی کنید. با انجام این کار بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های اضافی نخواهد بود.

پیام بگذارید