×

نیاز به پشتیبانی فنی دارید؟

1 سوالات متداول را با دقت بخوانید
2 از طریق ایمیل و یا تلگرام مکاتبه کنید
3 تماس با 41217-021

اگر هنوز سوالی دارید، از طریق ایمیل info@negaco.com با ما در تماس باشید!

ساعات کار

شنبه تا چهارشنبه 9:00 صبح تا 17:00 عصر
پنج شنبه 9:00 صبح تا 13:00 

اطلاعات خود را فراموش کرده اید؟

ساخت حساب کاربری

سوالات متداول

برای دستگاه های سری جدید رستر بلو (سال 2017 به بعد)، پس از هربار تعریف پسورد جدید نیاز است که حتما از آن پسورد backup گرفته شود.  در صورت عدم گرفتن backup ، اگر پسورد دستگاه فراموش شود دستگاه به هیچ عنوان امکان ریست کردن پسورد را به کاربر نخواهد داد.

نحوه گرفتن backup :

پس از تعریف پسورد جدید پیغام زیر که مبنی بر export کردن فایل Guid است نمایش داده می شود.

به این منظور یک flash memory  به دستگاه وصل کرده و پس از کلیک بر روی yes صفحه ای مطابق با شکل زیر نمایش داده می شود.       New Folder را انتخاب کرده و پس از وارد کردن اسم و ایجاد فولدرجدید، بر روی export کلیک می کنیم.

همینطور می توانید در هر زمان ممکن با وصل کردن یک flash memory به دستگاه از قسمت configuration  بر روی user کلیک کرده و  edit را انتخاب کنید. سپس پسورد فعلی دستگاه را در قسمت old password وارد کرده و مطابق توضیحات ذکر شده با کلیک بر روی    Export Guid فایل Guid را Export کنید.

درصورت فراموشی پسورد flash ای که از قبل فایل Guid در آن export شده بود را به دستگاه وصل کرده و با کلیک بر روی    forget password فایل Guid را Import می کنیم.

در این حالت دستگاه مجددأ جهت پذیرش پسورد جدید آماده می شود.

لازم به ذکر است که باید مجدد فایل Guid را export کرده و آن را در یک محل مورد اطمینان ذخیره کنید.

جهت ریست کردن پسورد دستگاهها و دوربین های تحت شبکه RASTER BLUE به دو روش می توان عمل کرد

 1. استفاده از نرم افزار RSDM (برای دوربین های تحت شبکه تنها از این روش استفاده شود):

در روش اول پس از دانلود نرم افزار RSDM که از سایت www.negaco.com  و نصب آن همچنین اتصال دستگاه مورد نظر به کامپیوتر ،دستگاه مورد نظر شما از طریق نرم افزار شناسایی می شود و مشخصات آن مانند سریال و تاریخ روز دستگاه یا دوربین نمایش داده می شود.

1

،سریال دستگاه یا دوربین را با حروف بزرگ ،همچنین تاریخ روز دستگاه را در نرم افزار ریست پسورد وارد کرده

2

و کد دریافتی را با رعایت حروف کوچک و بزرگ در قسمت Forgot Password وارد کنید

3

در پایان رمز جدید را به دلخواه وارد نمایید ،

 • توجه داشته باشید به هیچ عنوان از پسوردهای پیشفرض استفاده نکنید.
 1. ریست کردن پسورد دستگاهها بدون نرم افزار RSDM :

در این روش در صفحه Login دستگاه با موس چند بار در محل  مشخص شده در شکل زیر کلیک کنید

4

تا وارد صفحه زیر بشوید

5

سریال دستگاه به همراه تاریخ روز دستگاه که بالای کانال ها درج شده را در نرم افزار مطابق روش

اول وارد نمایید و Secure Code دریافتی را با رعایت حروف کوچک و بزرگ در محل مشخص شده

در شکل بالا وارد نمایید . کلید OK را فشار بدهید تا پسورد شما ریست شود .

 • نرم افزار ریست پسورد(ویندوز) و نرم افزار اندروید ریست پسورد رستر را از اینجا دانلود کنید.
 • همچنین بصورت آنلاین از لینک زیر می توان استفاده کرد: www.negaco.com/reset

نحوه backup گیری :

 • یک usb یا هارد به دستگاه متصل کنید.
 • جهت وارد شدن به محیط backup، از منوی اصلی backup را انتخاب می کنیم.
 • Memory ای که میخواهید backup را روی آن ذخیره کنید انتخاب کرده و زمان شروع و پایان فایل را وارد می کنیم.
 • روی add کلیک می کنیم. سیستم شروع به جستجو کرده و فایل های یافت شده را لیست می کند.سیستم به طور اتوماتیک ظرفیت موردنیاز و باقیمانده را محاسبه می کند.
 • فایل هایی که از آن ها backup گرفته شده با علامت √ مشخص می شوند. با کلیک روی Fn یا cancel (بعد از شماره سریال فایل) می توان فایلی که از آن backup گرفته شده را حذف کرد.
 • با کلیک روی backup در پایین، می توان از فایل هایی که انتخاب شده backup بگیرید.
 • وقتی که backupگیری سیستم به طور کامل به اتمام رسید، یک کادر جهت گفتگو می بینید که می توانید فایل هایی که به طور موفق backup گیری شده را درخواست دهید.
 • روی backup در پایین کلیک کرده و سیستم شروع به ارسال فایل های backup به memory می کند. در همان زمان دکمه backup پایین صفحه غیرفعال شده و می توانید زمان باقیمانده و نوار process را در پایین سمت چپ ببینید.

 

نکته :

 • برای بعضی از محصولات، درحین backupگیری می توانید از دکمه ESC برای خروج از محیط فعلی استفاده کرد و این کار باعث قطع شدن پروسه Backupگیری نمی شود.
 • فرمت اسم فایل ها معمولا به صورت شماره کانال + نوع رکورد + زمان می باشد.

در اسم فایل، فرمت YDM به صورت Y+M+D+H+M+S است. انتهای اسم فایل .dav می باشد.

 • تنظیمات دستگاه DVR یا NVR

ابتدا منوی Configuration دستگاه DVR  را انتخاب کرده و وارد تنظیمات Network می‏شویم. سپس تیک تنظیمات DHCP را برداشته و IP دستگاه، Subnet mask ، Default Gateway ، Preferred DNS server (8.8.8.8)، Alternate DNS server (4.2.2.2) را وارد می‏نماییم. پس از آن وارد قسمت Platform access می­شویم و تیکp2p  enable را می‏زنیم. در این مرحله تنظیمات دستگاه تمام شده و در مرحله بعد وارد تنظیمات موبایل یا تبلت می‏شویم.

 • تنظیمات تلفن همراه

واردسایت www.negaco.com شده و در قسمت پشتیبانی، مرکز دانلود تب موبایل را انتخاب و نرم ‏افزار RCMS PRO HD v3.4.2  برای اندروید و برایApple و آیفون از طریق جستجو در آیتونز و یا این لینک دانلود کرده  و روی گوشی نصب می‏کنیم. در قسمت Cloud P2P  وارد قسمت Register شده و برای ساخت نام کاربری از روش زیر استفاده می نماییم.

1

 

ابتدا ایمیل خود را در قسمت مربوطه وارد کرده و پس از وارد کردن  Verification code دکمه  Get verification code را می‏زنیم.

 

2

 

در صفحه بعد کد ارسالی به ایمیل را در قسمت مربوطه وارد کرده و پس از تایید، یک نام کاربری به دلخواه وارد کرده  و  سپس برای انتخاب پسورد، از ترکیب حرف و عدد با حداقل ۸ کاراکتر استفاده می نماییم. این مرحله با زدن تایید و ساخت نام کاربری به پایان می‏رسد و از برنامه خارج می‏شویم.

 

3

در نرم افزار RCMS Pro منوی  Cloud P2P را انتخاب و از طریق نام کاربری ساخته شده در مرحله قبل Login شده و گزینه + را انتخاب می‏کنیم.

 

4

 

بعد از آن کد QR دستگاه را از قسمت P2P دستگاه  DVRاسکن می‏نماییم و بعد از اسکن کد QR ، نام دستگاه به قسمت Live View اضافه شده و می‏توان تصاویر دوربین‏ها را مشاهده کرد.

5

فایل مربوط به دستگاه خود را از  مرکز دانلود< فریمور دانلود کنید سپس از حالت فشرده خارج نمایید و از ۲ طریق شبکه (از طریق Browser دستگاه ) و از طریق پورت USB (توسط (USB Flash فایل مورد نظر را در قسمت maintenance >Upgrade  معرفی کنید سپس آپگرید کنید ، حتما بعد از پایان آپگرید و Reboot دستگاه یک بار دستگاه را Default Factory کنید سپس تنظیمات را انجام دهید.

در سیستم های تحت شبکه اگر نیاز به ذخیره سازی بر اساس حرکت دارید علاوه بر تنظیم NVR در قسمت Record باید     از طریق Browser در قسمت Event دوربین (در هر برند متفاوت می باشد) Motion فعال شود ،در غیراینصورت تنظیمات NVR به تنهایی  کافی نمی باشد

اتصال و انتقال صدا در سیستم های تحت شبکه بر خلاف سیستم های آنالوگ تنها از طریق دوربین ها انجام می شود ، به اینصورت که یا خود دوربین ها دارای میکروفن داخلی باید باشند و یا ورودی Audio داشته باشند ، در سیستم های تحت شبکه به تعداد دوربین ها می توان صدا داشت .

بعد از اتصال میکروفن به دوربین باید روی Browser نحوه انتقال را روی Video/Audio قرار دهیم. در غیر اینصورت صدا انتقال داده نخواهد شد.

هر ۳ تکنولوژی مبتنی بر سیگنال آنالوگ می باشد ،در واقع هر ۳ کیفیت HD را بر روی بستر آنالوگ فراهم می کند ، اما وجه تمایز آنها ماندگاری کیفیت ، قدرت DVR ها ، و پردازنده های تصاویر است که موجب برتری می شود ، از این لحاظ HDTVI با توجه به نوع تکنولوژی و قدرت DVR ها از نظر پردازش و کیفیت و ماندگاری همچنین کیفیت بالای دوربین ها و طول عمر مناسب برتری زیادی نسبت به AHD دارد ،همچنین HDCVI نیز مانند HDTVI از تمامی جهات برتر از AHD می باشد اما برتری تکنولوژی HDTVI نسبت به HDCVI در وضوح تصویر بیشتر ،شفافیت بالاتر و امکانات هوشمند دستگاههای DVR  آن می باشد .

IP  Valid Static را از ISP (تامین کننده سرویس های اینترنتی) مورد نظر تهیه کنید.به کمک این IP می توان دوربین  یا دستگاه  را به صورت مستقیم به شبکهWAN  و یا به روتر وصل کرد.

 • اتصال دوربین به روتر :

 

 1. ۱. دوربین را به روتر وصل نمایید.
 2. آدرس IP ،Subnet Mask و Gateway را در شبکه LAN برای دوربین تعریف نمایید.
 3. IP Static را بر روی روتر ذخیره کنید.
 4. در قسمت NAT جهت دسترسی به حداکثر یک دستگاه از طریق اینترنت از DMZ و در صورت نیاز به بیش از یک دستگاه از طریق Port Forwarding نحوه دسترسی را مشخص می کنیم ،در DMZ تنها نیاز است IP دستگاه یا دوربین

مورد نظر را وارد کنید بطور مثال  DMZ: 192.168.1.23

 1. در قسمت Port Mapping پورتهای موردنظر مانند ۸۰ ، ۸۰۰۰ و یا ۵۵۴ را وارد نمایید تا به اصطلاح پورت ها باز شوند. این قسمت در روترهای مختلف متفاوت می باشد.برای اطلاعات بیشتر با مرکز خرید روتر تماس حاصل فرمایید.
 2. درقسمت آخر از طرقBrowser Web و یا نرم افزار مدیریت تصویر می توان در طول شبکه اینترنت دسترسی به تصاویر دوربین از طریق IP Static داشت.

1

 • اتصال مستقیم  دوربین از طریق IP Valid Static  :

 

با ذخیره کردن مستقیم IP Valid Static بر روی تنظیمات دوربین می توان به تصویر دوربین بدون استفاده از روتر دسترسی داشت.

 

بالا