stock-market-trading-PRKKJK2d

بیشترین سوالات و مشکلات مطرح در خصوص مباحث فنی و پاسخ کامل آنها را در این قسمت مشاهده کنید

سوالات متداول

بکاپ گرفتن در دستگاه های Dahua

 • نحوه backup گیری :
  • یک usb یا هارد به دستگاه متصل کنید.
  • جهت وارد شدن به محیط backup، از منوی اصلی backup را انتخاب می کنیم.
  • Memory ای که میخواهید backup را روی آن ذخیره کنید انتخاب کرده و زمان شروع و پایان فایل را وارد می کنیم.
  • روی add کلیک می کنیم. سیستم شروع به جستجو کرده و فایل های یافت شده را لیست می کند.سیستم به طور اتوماتیک ظرفیت موردنیاز و باقیمانده را محاسبه می کند.
  • فایل هایی که از آن ها backup گرفته شده با علامت √ مشخص می شوند. با کلیک روی Fn یا cancel (بعد از شماره سریال فایل) می توان فایلی که از آن backup گرفته شده را حذف کرد.
  • با کلیک روی backup در پایین، می توان از فایل هایی که انتخاب شده backup بگیرید.
  • وقتی که backupگیری سیستم به طور کامل به اتمام رسید، یک کادر جهت گفتگو می بینید که می توانید فایل هایی که به طور موفق backup گیری شده را درخواست دهید.
  • روی backup در پایین کلیک کرده و سیستم شروع به ارسال فایل های backup به memory می کند. در همان زمان دکمه backup پایین صفحه غیرفعال شده و می توانید زمان باقیمانده و نوار process را در پایین سمت چپ ببینید.

   

  نکته :

  • برای بعضی از محصولات، درحین backupگیری می توانید از دکمه ESC برای خروج از محیط فعلی استفاده کرد و این کار باعث قطع شدن پروسه Backupگیری نمی شود.
  • فرمت اسم فایل ها معمولا به صورت شماره کانال + نوع رکورد + زمان می باشد.

  در اسم فایل، فرمت YDM به صورت Y+M+D+H+M+S است. انتهای اسم فایل .dav می باشد.

انتقال تصویر از طریق P2P دستگاه‏های RASTER BLUE

 • تنظیمات دستگاه DVR یا NVR

ابتدا منوی Configuration دستگاه DVR  را انتخاب کرده و وارد تنظیمات Network می‏شویم. سپس تیک تنظیمات DHCP را برداشته و IP دستگاه، Subnet mask ، Default Gateway ، Preferred DNS server (8.8.8.8)، Alternate DNS server (4.2.2.2) را وارد می‏نماییم. پس از آن وارد قسمت Platform access می­شویم و تیکp2p  enable را می‏زنیم. در این مرحله تنظیمات دستگاه تمام شده و در مرحله بعد وارد تنظیمات موبایل یا تبلت می‏شویم.

 • تنظیمات تلفن همراه

واردسایت www.negaco.com شده و در قسمت پشتیبانی، مرکز دانلود تب موبایل را انتخاب و نرم ‏افزار RCMS PRO HD v3.4.2  برای اندروید و برایApple و آیفون از طریق جستجو در آیتونز و یا این لینک دانلود کرده  و روی گوشی نصب می‏کنیم. در قسمت Cloud P2P  وارد قسمت Register شده و برای ساخت نام کاربری از روش زیر استفاده می نماییم.

1

 

ابتدا ایمیل خود را در قسمت مربوطه وارد کرده و پس از وارد کردن  Verification code دکمه  Get verification code را می‏زنیم.

 

2

 

در صفحه بعد کد ارسالی به ایمیل را در قسمت مربوطه وارد کرده و پس از تایید، یک نام کاربری به دلخواه وارد کرده  و  سپس برای انتخاب پسورد، از ترکیب حرف و عدد با حداقل ۸ کاراکتر استفاده می نماییم. این مرحله با زدن تایید و ساخت نام کاربری به پایان می‏رسد و از برنامه خارج می‏شویم.

 

3

در نرم افزار RCMS Pro منوی  Cloud P2P را انتخاب و از طریق نام کاربری ساخته شده در مرحله قبل Login شده و گزینه + را انتخاب می‏کنیم.

 

4

 

بعد از آن کد QR دستگاه را از قسمت P2P دستگاه  DVRاسکن می‏نماییم و بعد از اسکن کد QR ، نام دستگاه به قسمت Live View اضافه شده و می‏توان تصاویر دوربین‏ها را مشاهده کرد.

5

روش فارسی سازی دستگاه های DVR HDTVI به چه صورت می باشد؟

فایل مربوط به دستگاه خود را از  مرکز دانلود< فریمور دانلود کنید سپس از حالت فشرده خارج نمایید و از ۲ طریق شبکه (از طریق Browser دستگاه ) و از طریق پورت USB (توسط (USB Flash فایل مورد نظر را در قسمت maintenance >Upgrade  معرفی کنید سپس آپگرید کنید ، حتما بعد از پایان آپگرید و Reboot دستگاه یک بار دستگاه را Default Factory کنید سپس تنظیمات را انجام دهید.

چگونه تصاویر دوربین را از طریق IP VALID STATIC در اینترنت ببینیم؟

IP  Valid Static را از ISP (تامین کننده سرویس های اینترنتی) مورد نظر تهیه کنید.به کمک این IP می توان دوربین  یا دستگاه  را به صورت مستقیم به شبکهWAN  و یا به روتر وصل کرد.

 • اتصال دوربین به روتر :

 

 1. ۱. دوربین را به روتر وصل نمایید.
 2. آدرس IP ،Subnet Mask و Gateway را در شبکه LAN برای دوربین تعریف نمایید.
 3. IP Static را بر روی روتر ذخیره کنید.
 4. در قسمت NAT جهت دسترسی به حداکثر یک دستگاه از طریق اینترنت از DMZ و در صورت نیاز به بیش از یک دستگاه از طریق Port Forwarding نحوه دسترسی را مشخص می کنیم ،در DMZ تنها نیاز است IP دستگاه یا دوربین

مورد نظر را وارد کنید بطور مثال  DMZ: 192.168.1.23

 1. در قسمت Port Mapping پورتهای موردنظر مانند ۸۰ ، ۸۰۰۰ و یا ۵۵۴ را وارد نمایید تا به اصطلاح پورت ها باز شوند. این قسمت در روترهای مختلف متفاوت می باشد.برای اطلاعات بیشتر با مرکز خرید روتر تماس حاصل فرمایید.
 2. درقسمت آخر از طرقBrowser Web و یا نرم افزار مدیریت تصویر می توان در طول شبکه اینترنت دسترسی به تصاویر دوربین از طریق IP Static داشت.

1

 • اتصال مستقیم  دوربین از طریق IP Valid Static  :

 

با ذخیره کردن مستقیم IP Valid Static بر روی تنظیمات دوربین می توان به تصویر دوربین بدون استفاده از روتر دسترسی داشت.

تفاوت تکنولوژی های AHD,HDCVI,HDTVI چیست ؟ کدام بهتر می باشد؟

هر ۳ تکنولوژی مبتنی بر سیگنال آنالوگ می باشد ،در واقع هر ۳ کیفیت HD را بر روی بستر آنالوگ فراهم می کند ، اما وجه تمایز آنها ماندگاری کیفیت ، قدرت DVR ها ، و پردازنده های تصاویر است که موجب برتری می شود ، از این لحاظ HDTVI با توجه به نوع تکنولوژی و قدرت DVR ها از نظر پردازش و کیفیت و ماندگاری همچنین کیفیت بالای دوربین ها و طول عمر مناسب برتری زیادی نسبت به AHD دارد ،همچنین HDCVI نیز مانند HDTVI از تمامی جهات برتر از AHD می باشد اما برتری تکنولوژی HDTVI نسبت به HDCVI در وضوح تصویر بیشتر ،شفافیت بالاتر و امکانات هوشمند دستگاههای DVR  آن می باشد .

استفاده از صدا(میکروفن) از طریق دوربین های تحت شبکه و NVR به چه صورت می باشد؟

اتصال و انتقال صدا در سیستم های تحت شبکه بر خلاف سیستم های آنالوگ تنها از طریق دوربین ها انجام می شود ، به اینصورت که یا خود دوربین ها دارای میکروفن داخلی باید باشند و یا ورودی Audio داشته باشند ، در سیستم های تحت شبکه به تعداد دوربین ها می توان صدا داشت .

بعد از اتصال میکروفن به دوربین باید روی Browser نحوه انتقال را روی Video/Audio قرار دهیم. در غیر اینصورت صدا انتقال داده نخواهد شد.

روش ذخیره سازی براساس حرکت (MOTION) در سیستم های تحت شبکه (IP) به چه صورت می باشد؟

در سیستم های تحت شبکه اگر نیاز به ذخیره سازی بر اساس حرکت دارید علاوه بر تنظیم NVR در قسمت Record باید     از طریق Browser در قسمت Event دوربین (در هر برند متفاوت می باشد) Motion فعال شود ،در غیراینصورت تنظیمات NVR به تنهایی  کافی نمی باشد