پرش لینک ها

تفاوت تکنولوژی های WDR، DWDR و BLC در دوربین های مداربسته

مطمئناً هر جا توضیحات ویژگی های دوربین های مداربسته ذکر شده است ویژگی WDR دیده می شود. در اینجا ما سه نوع از تکنولوژی Wide Dynamic Range یا طیف گسترده پویا را برای درک بهتر توضیح خواهیم داد.

نصب انواع دوربین مداربسته در کرج

مقایسه WDR، DWDR و BLC

تفاوت

DWDR

WDR

BLC(backlight compensation)

تکنولوژی

تعدیل میزان گاما برای تقویت و بهبود نقاط تاریک

ترکیب نوردهی کوتاه و بلند و ترکیب در یک فریم تصویر

افزایش میزان نوردهی در تمام تصویر

مزایا

کیفیت تصویر خوب

کیفیت تصویر خیلی خوب

موضوع و هدف اصلی تصویر به صورت واضح

معایب

سفید شدن تصویر در حد کم(درخشندگی زیاد)

امکان کم به وجود آمدن کمی پراکندگی رنگ

نوردهی و درخشندگی زیاد در مکانهای با نور بالا

WDR یا طیف گسترده پویا (wide dynamic range)

 تکنولوژی  WDR یا طیف گسترده پویا  این امکان را برای دوربین های مداربسته فراهم می کند که حتی در شرایط نوری نامناسب تصاویر خوبی را ضبط کنند.

 WDRمیزان درخشندگی، نوردهی و همچنین کنتراست تصاویر را در حد متناسبی حفظ می کند و وضوح تصویر مطلوبی را ارائه می دهد. هم دوربین های آنالوگ و هم دیجیتال هردو دارای این ویژگی هستند.

مقیاس سنجش  WDR واحد DB یا دسیبل می باشد. میزان WDR بالاتر برای مثال 120DB نشان دهنده این است که دوربین میتواند میزان درخشندگی و شفافیت بیشتری را دریافت نماید.

دیجیتال WDR (D-WDR)

  دیجیتال  WDR یا  DWDR یک روش مبتنی برنرم افزار است که با تعدیل میزان گاما نقاط تاریک تصویر را تقویت می کند و به این ترتیب کیفیت تصاویر را بهبود می بخشد.

میزان DWDR که از 1-8 می باشد باید با دقت بر اساس شرایط نوری تنظیم شود تا عدم وضوح تصویر را به حداقل برساند.

WDR حقیقی (Sensor WDR)

WDR حقیقی یک تکنولوژی مبتنی بر حسگر است که دوربین با این تکنولوژی میتواند تصاویری در سطح WDR بالا (در واحد دسیبل) تولید نماید. حسگر تصویرWDR می تواند چندین تصویر مختلف با نوردهی کوتاه و بلند را ضبط کند و سپس آنها را دریک فریم جداگانه ترکیب کند.

WDR حقیقی را میتوان در سه سطح پیش فرض پایین، متوسط و بالا براساس شرایط نوری تنظیم کرد. تنظیم میزان مناسب WDRاصل اساسی برا دریافت تصاویر مطلوب می باشد. میزان پایین WDR تصاویری با وضوح نامطلوب و تنظیم آن در حد میزان بالا تصاویری با شفافیت و درخشندگی بیش از حد را توید می نماید.

دوربین مدار بسته داهوا

پیام بگذارید