پرش لینک ها

چگونه می توان دوربین مداربسته را به تلویزیون وصل کرد؟

اگر تا به حال از دوربین مداربسته استفاده کرده اید، حتما نحوه اتصال آن را به گوشی ‌های موبایل یا کامپیوتر هم می دانید، اما در این مقاله قصد داریم از نحوه اتصال دوربین مدار بسته تحت شبکه یا IP به تلویزیون‌ های HDMI و هوشمند صحبت کنیم.

نصب و راه اندازی دوربین AHD های واچ در تهران

جالب است بدانید که با انجام این کار، می‌ توانید با تغییر کانال تلویزیون ویدیوها را تماشا کنید. هم چنین امکان پخش وایرلس برای دوربین ‌های مداربسته IP نیز وجود دارد.

تمام مواردی که ذکر شد، زمانی امکان پذیر است که دوربین مداربسته NVR داشته  باشد، بنابراین به راحتی می‌توانید به کمک کابل HDMI یا VGA آن را به تلویزیون وصل کنید.

پس موضوع اصلی حضور NVR است، چون بدون آن اوضاع کمی متفاوت خواهد شد. مابقی کارها نیز به روال عادی اتصال یک دوربین به گوشی یا کامپیوتر است.

چگونگی پخش دوربین مداربسته در تلویزیون

همانطور که در بالا اشاره کردیم، شرط اتصال راحت دوربین مداربسته به تلویزیون، حضور NVR است، اما خیلی از مواقع NVR در دسترس نداریم.

در ادامه می خواهیم راهکارهایی را ارائه دهیم که بدون حضور NVR هم امکان اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون باشد، یعنی به صورت وایرلس.

استفاده از کانورتر یا دکدر دوربین مداربسته IP به HDMI  ؛

دستگاه Netcam Viewer Monitor به پخش زنده ویدیوهای دوربین مداربسته IP  متصل شود. برای این کار کافی است که با کابل اترنت دوربین مدار بسته را به این دستگاه و خود دستگاه را به پورت HDMI تلویزیون وصل کنید.

این دستگاه برای تبدیل فرمت پخش ویدیو هم استفاده می شود، برای مثال با تبدیل فرمت ‌هایی مثل MPEG و MJPEG که امکان ضبط و نمایش آن ها در تلویزیون نیست، به H.264، آن ویدیوها قابلیت پخش در تلویزیون را پیدا می کنند.

استفاده از DLNA برای دوبین مداربسته؛

DLNA  نوعی سرور است که نام آن، مخفف Digital Living Network Alliance می باشد و با راه‌اندازی آن روی دسکتاپ کامپیوتر یا تلویزیون سازگار با DLNA می‌توان به راحتی استریم ویدیوها را انجام داد.

نکته مهم این جاست که برای دسترسی کامل به پخش دوربین بر روی تلویزیون، باید از دوربین مداربسته تحت شبکه‌ استفاده کنیم، زیرا این نوع دوربین، قابلیت انتقال دیتا به وسیله RSTP/RTP را دارد. اینجاست که کامپیوتر به عنوان یک واسطه بین دوربین و تلویزیون عمل می ‌کند.

اتصال دوربین مداربسته با اپل تی وی یا Google Chromecast ؛

اگر کابل کشی را نمی پسندید و یا امکان این کار برای تان وجود ندارد، گوگل کروم کست و اپل تی وی در چنین شرایطی می‌ توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

چرا؟ زیرا کاربران آن ها مواردی را گزارش کرده اند که به کمک اپل تی وی و Google Chromecast تصاویر در حال پخش در نرم افزار دوربین مدار بسته موبایل خود را روی تلویزیون منتقل می‌ کنند.

استفاده از برنامه‌ های پخش زنده تلویزیون ‌های هوشمند ؛

اگر از کاربران تلویزیون های هوشمند یا Smart TVها هستید، با دانلود برنامه‌ های پخش دوربین مداربسته بر روی دستگه های اندروید یا تلویزیون‌ های هوشمند، می توانید به تماشای ویدیوهای مشغول شوید.

استفاده از سایر دستگاه‌ های الکترونیکی برای پخش تصاویر دوربین مدار بسته

دستگاه هایی که در ادامه نام می بریم، کاربردی و در دسترس هستند که شامل:

گوشی همراه هوشمند

با پیشرفت تکنولوژی دوربین‌ های مداربسته و ظهور قابلیتP2P،  کاربر این امکان را دارد تا به راحتی و با نصب برنامه ‌های مدیریت دوربین مداربسته بر روی گوشی همراه هوشمند، در هر لحظه و هرجا تصاویر دوربین مداربسته خود تماشا کند.

دوربین های مدار بسته بدون باتری و PoE نیز قابلیت اتصال به نرم ‌افزارهای شخص ثالت Third-Party را دارند و کارآمد خواهند بود.

رایانه

دوربین مداربسته به راحتی و با کمک نرم‌ افزارهایی مانند Milestone و Synology به کامپیوتر متصل می شوند.

مرورگر های وب

اگر امکان نصب برنامه جدید را ندارید، نباید نگران باشید، زیرا نسخه وب همیشه کار راه ‌انداز است. منظور از مرورگر، مرورگرهایی مثل گوگل کروم، IE  اکسپلورر، فایرفاکس و سافاری است که با وارد کردن آدرس IP و رمز عبور دوربین مداربسته، می توانید به استریم ویدیوهای ضبط بپردازید.

نحوه اتصال دوربین‌ مداربسته آنالوگ بدون DVR

آنچه تا به اینجا گفته شد، از دوربین های IP بود، در حالی که دوربین های مدار بسته آنالوگ را نیز می توان به تلویزیون وصل کرد.  معمولاً هم برای سیستم های آنالوگ DVR تهیه نمی شود؛ زیرا به تنهایی امکان نمایش ویدیو کافی است. پس بهتر است است از نحوه اتصال آن بدون DVR مطمئن شویم.

دوربین ‌های آنالوگ سیگنال ‌های آنالوگ یاکامپوزیت ویدیویی را منتقل می‌کنند، به همین دلیل اتصال راحتی به تلویزیون دارند. این سیگنال‌ ها با ورودی‌های RCA کامپوزیت تلویزیون هم خوانی دارد، به همین دلیل با اتصال یک کابل سیامس Siamese به دوربین آنالوگ، می توان آن را به یک آداپتور BNC به RCA متصل کرد.

پیام بگذارید