پرش لینک ها

تست دوربین پلاک خوان Raster LPR

Raster در بازار LPR مدعی توسعه دوربین های خود تا 99%  میزان دقت و 95%  میزان شناسایی با سرعت75mph/120kmh  است.
ما دوربین Raster مدل RS-IP5200SNPR را خریداری کرده تا عملکرد آن در دنیای واقعی را مورد بحث قرار دهیم تا صحت این میزان دقت را ارزیابی کنیم.
در این تست،ما ازمایش کردیم:

 • عکس برداری در سرعت پایین/در محل پارکینگ
 • عکس برداری در سرعت بالا/در جاده
 • دقت/عملکرد
 • مشکلات عکس برداری(شناسایی غلط،شناسایی مکرر،عدم شناسایی)
 • توصیه های نصب دوربین
 • مشخصات محل عکس برداری
 • جستجوی تصاویر و خروجی گرفتن از فایل تصاویر

نتایج به طور خلاصه:
طبق تست انجام شده،دوربین Raster مدل  RS-IP5200SNPR مورد قوی برای عکس برداری در سرعت های کم (5-15/kmh)  مثل محوطه  پارکینگ با دقت بیش از 99% بدون از عدم شناسایی هیچ تصویری و با نادرست خوانی بسیار کم هستند.
هرچند که میزان  دقت تا 80%در سرعت های بالاتر عکسبرداری تعدادی از پلاک ها  (~35-45 MPH) کاهش میابد و مشکلاتی از قبیل شناسایی کلمه های مندرج روی پلاک ماشین ها و ناقص خوانی پلاک و نادرست خواندن برخی کاراکترها وشناسایی بیش از یکباروسیله نقلیه ، اتفاق می افتد.
علاوه بر این،مدل RS-IP5200SNPR ارتباط داده ای محدود با VSMes های سازنده های دیگر داردو به هیچ وجه پلاک های شناسایی شده  ذخیره در دوربین RCMS-800 را جستوجو نمیکند(این داده وقتی قابل دسترس است که دوربین از NVRs  شرکت Raster استفاده کرده باشد)
در اخر توجه داشته باشید که طبق توصیه های Raster مدل RS-IP5200SNPR نیازمند تنظیمات دستی میباشد تا تصویر مناسب را ارائه دهد.این دوربین با LPR خاموش در سرعت شاتر معمولی به صورت پیش فرض تنظیم شده است.

بررسی ابعاد فیزیکی
مدل RS-IP5200SNPR در اندازه و سایزو دیگر ویژگی ها  به مدل های BULLET دیگر Raster شبیه است.همچنین در این دوربین از لنز و سیستم روشنایی  IRو سرعت شاتر یکسان استفاده شده است.
را ه اندازی دوربین های LPR 
Raster توصیه های  زیادی بسته به محل نصب و سرعت در  رابطه با ارتفاع و زاویه  وسرعت شاتر دارد.

 • سرعت شاتر: 1/1000 یا سریعتر
 • زاویه تلاقی عمودی: 10-15°
 • زاویه تلاقی افقی: <30° کم ارتفاع ترین حالت ممکن
 • PPF: >80 PPFبرای پلاک های s و PFF>130  برای پلاک های اروپایی پهن تر

لازم به ذکر است که سرعت شاتر،محل عکس برداری و راه اندازی LPR جزو تنظیماتی است که باید هنگام نصب دوربین انجام شود.
مدل RS-IP5200SNPR مثل مدل های دیگر با lpr خاموش قابلیت وضوح حد اکثر 1/30 را دارد.ما به طور دستی در آزمایشات خود این تنظیمات که شامل تغییر وضوح و زاویه است را اعمال کردیم.
تاثیر وضوح بر عکسبرداری سریع
همانطور که در تست های دیگر روی lpr  نشان داده شده است،سرعت شاتر 1/1000s و یا بالاتر تصویر سیاه طوری که فقط شماره پلاک و چراغ ها نمایان است را ارئه میدهد.کاربران برای اطلاع از رنگ و نمای کلی ماشین نیاز به داشتن دوربین ثانویه دارند.

پلاک های آمریکای شمالی در مقایسه با پلاک های بین المللی
باید در نظر داشته باشید که تست انجام شده بر دروبین های RS-IP5200SNPR LPR  در امریکای شمالی و با استایل پلاک های آن منطقه انجام شده است.تفاوت بسیاری از لحاظ رنگ و قالب با پلاک های دیگرکشور ها دارد و پلاک کشور های دیگر استاندارد (520mm x 120mm/20.5″ x 4.3″)  بیشتری برخوردار است و تضاد رنگی بهتری دارد.باتوجه به این تفاوت حتما عملکرد دوربین های LPR در کشور های دیگر بهتر خواهد بود.

تنظیمات محل تصویر برداری
کاربران میتوانند ناحیه عکس برداری با توجه به محل عبور وسایل نقلیه طرح ریزی کنند،مشابه به این که چطور تحلیلگران محل را شناسایی میکنند.
توجه داشته باشید که خطوط نیازی نیست که دقیقا با خطوط جاده منطبق باشند در حالی که باید محل دید پلاک ها را در وسایل نقلیه و زمانی که  محل پلاک در ارتفاع است یا اطراف وسایل نقلیه بزرگ مثل ترایلر ها و کامیون ها منعکس کنند.
عکس برداری  در سرعت پایین
ما تصویر برداری در سرعت پایین جایی که پلاک در 13ft / 4m و زاویه افقی در تلاقینصب کردیم که ماکسیمم وضوح  ~10-15°،1/1000s بدون هیچ مشکلی ارئه شد.

عملکرد دوربین در سرعت های پایین  در جادهها
برای عکس برداری در سرعت های بالا ما تست را  را در خیابان های 2 لاین با زاویه تلاقی  انجام دادیم .در این صحنه دقت تصویر برداری تا 80% به طوری که  تعدادی از پلاک ها در تصویر مشخص نبودند و ب دلیل  بعضی از مشکلات،نادرست خوانی هم به مکرر اتفاق افتاد
همانطور که Raster پیشنهاد کرده بود ما با واضح سازی  1/1000sو 1/2000s این صحنه عکسبرداری کردیم که بهتر شدن وضوح را ارزیابی کنیم.اما دقت در هر دو عکسبرداری با میزان  واضحیت های ذکر شده در شب و روز  یکسان بود. علاوه بر این،با توجه به پیشنهاد Raster دوربین را در زاویه های مختلف گذاشتیم از زاویه ~15′    به بلندی ~4′ روی 3 پای، اما همچنان دقت تصویر بدون در نظر گرفتن زاویه و ارتفاع یکسان بود.

تصاویر ضبط نشده
در این تست باتوجه به سرعت مجاز در جاده،دوربین حدود 11% از پلاک ها را نتوانست بگیرد.(89% میزان تصویر برداری در مقابل 99%  میزان مشخص شده)
ناخوانی پلاک
یکی از مسائل مهم در ناخوانا بودن پلاک ها وجود حروف و همچنین دیگر المنت های وسیله نقلیه مثل قالب پلاک و هستند که به سادگی دوربین این گونه پلاک ها را از دست می دهد.

عدم شناسایی کاراکتر های روی هم نوشته شده
کاراکتر ها یی که بر روی هم  نوشته شده اند به اشتباه  به عنوان یک کاراکتر در پلاک های متعدد در نظر گرفته میشوند.توجه داشته باشید که شناسایی کاراکتر های روی هم نوشته شده مرسوم نیست و معمولا در سیستم های LPR  پیشترفته که در ترافیک و قانون اجرایی مثل  Genetec AutoVu, Elsag استفاده می شود،قابل انجام است.

حروف روی هم نوشته شده چندین سال است که معمول شده اند به طوری که ایالات مختلف پلاک هایی مشخص برای سازمان ها درنظر گرفتند که باعث تنوع در انواع پلاک ها شده است.پلاک های دولت و ارتش هم از کاراکتر های روی هم استفاده می کنند.
طراحی پلاک ها متفاوت است ولی عموما از 4-6 کاراکتر با سایز و فاصله  نرمال و 2 کاراکتر روی هم نوشته شده در یک سو تشکیل شده اند.

شناسایی قسمتی از پلاک
در این موارد دوربین فقط قسمتی از پلاک را می خواند واز  1 یا 2 حرف عکسبرداری نمی کند. این بیشتر برای حروف ابتدایی یا انتهایی رخ میدهد که البته برای حرئف میانی هم بعید نیست.

شناسایی کلمات مندرج در پلاک  وسایل نقلیه
عکسبرداری از پلاک ماشین هایی که کلمه در ان ها نوشته شده گاها امکان پذیر نیست و در این شرایط دوربین بیشتر کلمه های نوشته شده روی بدنه ماشین را بازخوانی میکند تا کلمه های نوشته شده در پلاک را.این ناخوانی ها نشات گرفته از رد شدن سریع ماشین ها می باشد.

عکس برداری تکراری
دوربین می تواند تصویر های تکراری ضبط کند به طوری که پلاک یک ماشین را بارها ضبط کند و اغلب یک یا چند کاراکتر را از دست بدهد.

جستجوی شماره پلاک
کاربران ممکن است به دنبال تصویر یک پلاک مشخص از طریق وبسایت RS-IP5200SNPR کمک بگیرند، هرچند راههای محدود  کلیدی و کاربردی پیرو این رابطه وجود دارد:
بررسی فقط عکس ثابت :توجه داشته باشید که دراین نوع بازیابی فقط عکس را متوانید داشته باشید نه فیلم ضبط شده توسط دوربین  که البته برای بازیابی فیلم ها باید جستو دستی انجام دهید.
عدم نمایش تصویر:در این بازیابی هیچ تصویری از صحنه مورد نظر نمایش داده نمیشود.کاربران برای دسترسی به تصویر پلاک مجبور به دانلود تصویر هستند.
جستوجوی اینترنتی و اجرا کردن عکس از بخش مدیریت.برای بازیابی عکس ها ،کاربران می بایست باIE  و از بخش مدیریت برنامه را اجرا کنند.
پشتیبانی فنی محدود از آمریکا شمالی
پشتیبانی فنی از Raster در آمریکا شمالی،معلومات محدودی داشتند که منجر به طولانی شدن انتظار و در خواست فرستادن ایمیل برای داشتن ارتباط خوب شد.
با وجود این، همچنان اطلاعان مبهم و ناقص در اختیار ما قرار دادند.وقتی که پرسشی در رابطه با این که ایا میتوان پلاک هارادر RCMS800 بدون استفاده مستقییم از دوربین جستوجو کرد،مطرح شد پاسخ انها بدون ذکر این که این امر فقط در صورتی قابل اجرا است که به RCMS به NVR  متصل شود.درواقع علی رغم پرسش های مکرر در ارتباط با جستوجو پلاک ها،هیچ اشاره ای به NVR  نشد.
محدودیت ارتباط گیری RCMS
استفاده کردن RCMS با RS-IP5200SNPR به دلیل وجود 3 LPR مختلف با MODULE های مختلف(ترافیک جاده ای، بازیابی شماره پلاک،شناسایی وسایل نقلیه)و عملکرد متفاوت RCMS میتواند برای کاربران گیج کننده به نظر بیایدچون هیچ یک به طور پیش فرض نصب نشده اند.
وقتی که RCMS با RS-IP5200SNPR ارتباط میگیرد دراین صورت می توان در جستو جو برای بازیابی های مشخص و فرستادن لیست وسائل نقلیه و گرفتن عکس لحظه ای از ان استفاده کرد.
ارتباط NVR  با RCMS
هرچند وقتی که دوربین به Raster NVR مدل (7000/9000)  وصل میشود، قسمت بازیابی شماره پلاک استفاده می شود.
این بخش تصاویر را به خوبی دید کامل از محیط وویدئو  ارشیو شده مربوط را نمایش می دهد.

دوربین مدار بسته داهوا

پیام بگذارید