پرش لینک ها

مشکلات رایج در نصب و راه اندازی دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته نیز مانند هر دستگاه الکتریکی دیگری ممکن است در هنگام استفاده به مشکل برخورد کند که تنها با اطلاع از آنها به راحتی می توان در جهت رفع آنها اقدام کرد.

نصب و اجرای دوربین مدار بسته مخفی در ساختمان و شرکت شما

طبق آمار درصد کمی از مشکلات سیستم های دوربین های مداربسته به سخت افزارها یا ایرادات دستگاه مربوط می شود.

مشکلات رایج در نصب و راه اندازی دوربین مداربسته

برخی از این مشکلات عبارتند از:

⊗ وجود نوارهای سفید روی تصویر؛

از آنجایی که کابل های تصویر از کنار آداپتور یا ترانس های ولتاژ بالا عبور کرده، باعث القای نویز بصورت خطوط روان روی تصویر یا مشاهده حالت های تصویر دوربین مداربسته می شود.

برای حل آن باید کابل های انتقال تصویر و مدارات الکتریکی Earth را از منابعی مثل منبع تأمین انرژی ولتاژ بالا و شارژرها دور کنید، زیرا باعث ایجاد اختلال در تصویر دوربین مداربسته می شوند. در ضمن بهتر است سیستم سخت افزاری هم بررسی شود.

⊗ شدت نور بالا در تصویر روز؛

معمولاً دوربین هایی که در فضای بیرونی نصب می شوند با تابش نور خورشید زیادی رو به رو هستند که می تواند بر طول عمر دستگاه اثر بگذارد.

برای حل این مشکل باید از دوربین هایی با قابلیت WDR یا پوشش طیف متغیر گسترده نور استفاده کرد. طراحی این دوربین ها به گونه ای است که برای داشتن تصاویری واضح در نور زیاد مناسب هستند.

فناوری های دیگری هم وجود دارد، اما هیچ کدام جایگزین مناسبی برای WDR نخواهند بود.

⊗ تصویر تمام سفید به علت تابش شدید نورIR دید در شب؛

وقتی سطح بزرگی با رنگ روشن داشته باشیم، بازتاب نور یا شدت نور IR در برگشت از سطوح مشاهده می شود. در این شرایط اگر اجسام بیش از حد به دوربین نزدیک باشند، به خاطر شدت بالای نور بازتابی که دارند تصویری تمام سفید نشان می دهند.

برای حل آن باید دوربین در جایی نصب شود که اجسام در فاصله حداقل یک متری دوربین قرار می گیرند. بعد از آن نیز باید بررسی شود که نور روز و نور شب قبل از کابل کشی دوربین مداربسته، چگونه است.

⊗ عدم وجود تصویری از دوربین مداربستهIR در تاریکی؛

اگر دوربین در جایی نصب شود که سطحی در برد نور IR آن وجود ندارد، پس بازتاب نوری هم از سطح اجسام نخواهد بود. در نتیجه تصویری مشاهده نمی شود و صفحه سیاه خواهد شد.

برای حل این مشکل باید مطمئن شویم برد ال ای دی های IR که برای دوربین است با ابعاد محل مورد نظر کاربر همخوانی دارد یا خیر!

پس بهتر است به هنگام نصب دوربین مداربسته آن را در نقطه ای با زاویه مناسب نسبت به اطراف قرار دهیم و سپس با شرایط نور کم هم تست کنیم.

⊗ پوشش نامناسب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته انواع مختلفی دارد که به هنگام خرید، اولین نکته ای که باید مد نظر داشت، محل نصب دستگاه است تا دستگاهی با پوشش مناسب محیط به ما معرفی شود.

برای جلوگیری از این مشکل باید طرح نصب دوربین به صورت ساده و شماتیک رسم شود تا محل درست دوربین های مداربسته معلوم شود. بنابراین برای محیطی که نیاز به دید نزدیک دارد باید از لنز برد بالا و برای محیطی با دید وسیع باید از لنزهای کوتاه استفاده کرد.

⊗ قطعی دوربین مداربسته به دلیل کمبود انرژی الکتریکی؛

وقتی منبع انرژی الکتریکی مشکل داشته باشد، عملکرد دوربین مختل خواهد شد. بنابراین ضروری است تا به هنگام خرید به قابلیت هایی مثل نور IR دقت کنیم تا متوجه شویم که سیستم چقدر انرژی نیاز دارد.

زیرا ممکن است منبع تغذیه توانایی برای تامین ولتاژ مناسب به هنگام استفاده از نور IR نداشته باشد و شب هنگام قطع شود!

برای حل این مشکل باید از آداپتور یا منابع تأمین انرژی با قابلیت پشتیبانی از دو برابر ولتاژ مورد نیاز تمام دوربین های نصب شده، استفاده کرد.

علاوه بر آن طول کابل نیز نقش مهم دارد، برای مثال مدار بسته از نوع AHD،TVI،CVI ماکزیمم از 450 مترکابل پشتیبانی می کند که در مقابل به انرژی بیشتری هم نیاز دارد که با آداپتور یا منبع تغذیه با توان بالاتر حل می شود.

با شرکت “نظارت گستر ایمن” مشکلات دوربین مداربسته را فراموش کنید!

حال که از مشکلات دوربین مداربسته آگاه شدید، می دانید که تا حد زیادی به زمان نصب برمی گردد، پس اگر از مکانی خرید کنید که پشتیبانی فروش داشته باشد، جای نگرانی نخواهد بود.

شرکت نظارت گستر ایمن یکی از همین شرکت ها است که بهترین و معتبرترین برندها را عرضه می­ کند، با مراجعه به سایت negaco.com می توانید از محصولات موجود مطلع شوید.

پیام بگذارید