کیفیت لنز در کیفیت تصویر دوربین مدار بسته

اخبار و مقالات

قابلیت های دوربین مداربسته اسپید دام

یکی از فاکتورهای اساسی در انتخاب دوربین های مداربسته کیفیت لنز در کیفیت تصویر دوربین مدار بسته می باشد.
در ارزیابی دوربین های مدار بسته ابتدا وضوح تصویر مورد نظر می باشد و پس از ارزیابی وجود تاثیر سراغ آیتم‌های دیگر دوربین های مداربسته مانند قابلیت های دید در شب برد و سخت افزاری و غیره می رود عوامل تاثیرگذار بر کیفیت تصویر دوربین مداربسته را برای شما ذکر کنیم.

یکی از راه های امنیت ساختمان نصب دزدگیر اماکن می باشد.

آشنایی با کیفیت تصویر در انواع دوربین های مدار بسته

کیفیت لنز در کیفیت تصویر دوربین مدار بسته بستگی به مقدار شفافیت و میزان نمایش جزئیات در تصویر ها اگر تفکیک پذیر باشد کیفیت می‌گویند.
که من را تفکیک پذیری تصویر را در دوربین های مداربسته به عنوان پیکسل ذکر می گویند در نظر داشته باشید سایز و کیفیت تصویر بسیار مهم می باشد بعد از سایز و کیفیت تصویر بالاتر بود به همان اندازه نیز کیفیت تصویر در دوربین های مداربسته بالاتر و بهتر می باشد و هر اندازه که تصاویر کوچکتر باشند از کیفیت تصویر دوربین مداربسته کم میشود و برعکس.
در نظر داشته باشید که در دوربین های مداربسته معمولاً تکنولوژی به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شود که در هر کدام از دوربین های مداربسته آنالوگ و دیجیتال کیفیت تصویر به صورت جداگانه تهیه می شود مثلاً در دوربین های مداربسته دیجیتال پیکسل های تصویری دیجیتال معمولاً استفاده می‌کنند تا کیفیت تصویر را نمایش دهند اما در تکنولوژی دوربینهای آنالوگ میباشند وضوح و کیفیت تصویر را با معرفی تی وی لاین مشخص می‌کنند.

چه عواملی در کیفیت لنز و کیفیت تصویر دوربین مدار بسته نقش دارند؟

در نظر داشته باشید که با توجه به تکنولوژی ها و انواع مختلف دوربین های مداربسته که تصاویر و اجرا کند کیفیت و رزولیشن درجه بینا متفاوت خواهد بود که کیفیت دوربین های مداربسته متوسط یا پایین تر می باشد عوامل زیاد می باشند که در کیفیت تصویر دوربین مداربسته تاثیر دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد

سنسور دوربین مدار بسته

برنامه داشته باشید که دوربین های مدار بسته دارای سنسورهای می باشند که اگر این سنسورها از ابعاد کوچک تری برخوردار باشند باعث می‌شود تا دوربین شما نور کمتری را دریافت کند اگر سنسور شما بزرگتر باشد کیفیت تصویر دوربین مداربسته نیست بهتر و بالاتر می باشد .
البته در نظر داشته باشید که اندازه علاوه بر کیفیت تحصیل می تواند بر افزایش زاویه دید نیز در دوربین های مداربسته تاثیر داشته باشد چرا که اگر دوربین تصاویر را برای شما ارائه می دهد در نظر داشته باشید که سنسور در کیفیت تصویر دوربین مداربسته بسیار اهمیت دارد.

لنز دوربین مدار بسته

یکی دیگه از قطعاتی که بسیار مهم می باشد و بر کیفیت تصویر نیست تاثیر گذار می باشد لنز دوربین مداربسته می باشد که معمولاً تابش نور را بر روی سنسور متمرکز می کند دوربین مداربسته معمولاً در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند و با فاصله کانونی های مختلفی ارائه می شود در نظر داشته باشید که باید در تولید لنزهای دوربین مداربسته از مواد اولیه خوب استفاده کنند چرا که باعث تناسبی مگاپیکسل سنسور نداشته باشد باعث می شود تا کیفیت تصویر دوربین های مداربسته شما افت پیدا کند دوربین های مداربسته دارای دو نوع ثابت و متحرک می باشند و لنز های متحرک در بازار از پرفروش ترین لنز های دوربین های مداربسته می باشد.

تفکیک پذیری دوربین مداربسته

در نظر داشته باشید که باید تفکیک‌پذیری یک دوربین بالاتر باشد یعنی تصویر دارای پیکسل های متعددی به صورت افقی و عمودی باشد و اگر تاکتیک پذیری پایین تر باشد باعث می‌شود تا کیفیت تصویر کاهش پیدا کند.

میزان زوم تصویر در دوربین های مداربسته

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در کیفیت تصویر میزان زوم تصویر می باشد که معمولاً زوم دوربین های مداربسته به حالت دیجیتال و همچنین اپتیکال می باشد در نظر داشته باشید که دوربین هایی که دارای زوم دیجیتال هستند کیفیت تصویر لازم و کافی را ندارد اما دوربین های مداربسته که دارای قابلیت زوم اپتیکال می باشد باعث می شود تا نور بیشتری به سنسور دوربین منتقل شده و کیفیت تصویر دوربین های مداربسته بالاتر خواهد رفت.

مطالبی که ذکر شد عواملی را که بر کیفیت دوربین های مداربسته تاثیر گذاشتن را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کردیم تا بتوان در هنگام خرید دوربین های مدار بسته این عوامل را مد نظر داشته و بتوانید انتخاب درست و مناسبی را برای خرید دوربین های مدار بسته در نظر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *