پرش لینک ها

چرا باید از دوربین مداربسته استفاده کنیم؟

استفاده از دوربین مداربسته مزایای زیادی دارد برای مثال: امنیت، پوشش کامل محیط، اجرای قانون و جلوگیری از وقوع جرم، کنترل و مدیریت شهری، هوشمند سازی و هزینه. همه این موارد دلایلی هستند تا انسان ها استفاده از این نوع دوربین را ضروری بدانند و در محیط کار، زندگی، منزل و … آن را نصب کنند.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته

1. هوشمند سازی کنترل اماکن مختلف؛

با گسترش تکنولوژی و ورود آن به زندگی انسان‌ها، کارها بیش از پیش آسان شدند و سیستم های مختلف به راحتی در اختیار کاربر قرار می گرفتند. دوربین های مداربسته نیز از این قاعده مستثنی نبودند و با پیشرفت آنها و اضافه شدن قابلیت های هوشمندی مثل :

  • تشخیص چهره،
  • تشخیص حرکت،
  • پلاک خوانی،
  • و …

برای هوشمند سازی کنترل راه ها، جاده ها و ساختمان ها برای کنترل هر چه بیشتر مورد استفاده قرار گرفتند.

2. امنیت؛

امنیت از نیازهای اولیه هر انسان است و دوربین های مداربسته نیز این امنیت را برای انسان ها در محیط های مختلف تأمین می کنند.

در واقع وجود دوربین مداربسته در محل زندگی، کار، اماکن عمومی و … تا حد زیادی از وقوع اتفاقات ناگوار و پیش بینی نشده مانند آتش سوزی و یا وقوع یک جرم و جنایت و یا دزدی جلوگیری می کند. از طرفی با نصب چنین سیستم هایی این نیاز برطرف خواهد شد.

3. کنترل محیط شهری با دوربین مداربسته؛

چرا باید از دوربین مداربسته استفاده کنیم؟

کنترل و مدیریت اماکن شلوغ و پر رفت و آمد در شهر، مثل ایستگاه های راه‌آهن، پایانه های مسافربری، مترو و فروشگاه‌ها، امری ضروری است.

در واقع با استفاده از دوربین های مداربسته در سطح شهر و مکان های پر رفت و آمد می توان تماماً محیط را کنترل کرد تا در صورت بروز هر گونه سرقت، مزاحمت و… چهره افراد شناسایی و مجازات شوند.

4. هزینه و مخارج مختلف؛

بودجه و هزینه راه اندازی یک سیستم مداربسته عامل مهمی است که همگان به آن توجه زیادی دارند؛ بنابراین با توجه به نیاز های هر مکانی که برای نصب دوربین مداربسته در آن مکان اقدام می کنیم و قابلیت‌ هایی که به آن نیاز داریم مدل های گوناگونی با قیمت ‌های مختلفی وجود دارد.

اما پیشنهاد می کنیم اگر برای خرید سیستم مداربسته اقدام می کنید، یک سیستم خوب و فول امکانات تهیه کنید تا مدت ها برای شما کار کند.

به عبارت دیگر تحمیل هزینه های اولیه و راه اندازی سیستم و همین طور چکاپ دوره ای سیستم می تواند به طول عمر آن بیفزاید و شما متضرر پرداخت هزینه های اضافی نشوید.

5. ترس افراد و جلوگیری از وقوع جرم؛

چرا باید از دوربین مداربسته استفاده کنیم؟

از زمان های بسیار دور پلیس ها و نیروهای انتظامی در برقراری امنیت و حفظ محیط های شهری و … از دزدی نقش مهمی داشته اند، اما خیلی وقت ها، مواردی هست که ناخواسته از چشم آن ها دور می ماند.

در این شرایط این نوع دوربین ها به کمک آنها می آید تا بتوانند بر محیط های مختلف کنترل داشته باشند و حتی تصویری از یک مجرم و یا فیلمی از صحنه وقوع جرم به دست آورند که تا حد زیادی به کنترل و یا جلوگیری از وقوع جرم کمک کند.

مجرمان و دزدان نیز امروزه بر این موضوع آگاه هستند که در اکثر مکان ها این سیستم ها نصب شده است. پس محل هایی که دارای دوربین مداربسته نیستند بیشتر هدف مجرمان قرار می گیرند و احتمال دستبرد و آسیب های احتمالی بسیار بالاتر است.

6. پوشش کامل محیط نصب دوربین مداربسته

وقتی صحبت از امنیت است، یعنی محیط مورد نظر باید به طور کامل تحت نظر و پوشش دوربین باشد. به گونه ای که کوچک ترین مکانی از قلم نیفتد و ناظر بتواند در لحظه همه جا را کنترل کند.

دوربین های مداربسته این قابلیت را دارند تا یک پوشش کامل از محیط به صورت 24 ساعته ارائه دهند. این یک مزیت بزرگ است که دوربین های مداربسته نسبت به عوامل مراقبتی و نگهداری مثل نیروی انسانی (حراست و نگهبانی) دارند.

از طرفی با استفاده از از دوربین مداربسته خطا های انسانی نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می کنند. بنابراین اهمیت استفاده از دوربین های مداربسته در اماکن یک امر غیرقابل انکار است.

 

پیام بگذارید