پرش لینک ها

راهنمای به کارگیری دوربین مداربسته در رستوران ها

رستوران ها و غذاخوری ها ، یکی از مکان های دستخوش دزدی و جریان هستند ، از آنجایی که این گونه مکان ها تا دیر وقت باز هستند ، برای دستبرد و سرقت اهداف مناسبی به شمار میروند. بنابراین نصب دوربین های مداربسته از اولویت های امنیتی یک رستوران به شمار میرود.
موارد زیر از جمله نکات مهم در نصب دوربین های مداربسته در رستوران است.
محل قرار گیری دوربین
محل های آماده سازی غذا یا آشپزخانه رستوران
بخش اداری و کارمندان
اتاق استراحت
معمولا در طراحی نصب دوربین ، مهم ترین نقاط صندوق دریافت پول، آشپزخانه، بخش اداری و اتاق ذخیره غذا هستند که در اولویت نصب قرار میگیرند به نحوی که در برخی از غذاخوری ها یا رستوران های کوچک ، پول در صندوق نبوده و در دسترس قرار دارد و ازآنجایی که ورود و خروج به این گونه رستوران ها راحت است ، به راحتی مورد دستبرد و حملات جنایی قرار میگیرند ، در این مکان ها دوربین مداربسته را بالای سر صندوق دار و روبروی خریدار یا مشتری نصب می نمایند ، همچنین دامنه دید باید به میزانی وسیع باشد که بتواند صفحه صندوق پول ، دستگاه پول و مشتری را همزمان دریافت کند و رزولوشن دوربین نیز باید به میزان لازم بالا باشد تا تصاویر با کیفیت و جزئیات دقیق باشد.در حال حاضر ، با یک دوربین دو مگاپیکسلی در فاصله مناسب میتواند بهترین انتخاب باشد . ادغام POS  و دریافت داده از آن به دوربین ، بهترین سند بررسی تصاویر ضبط شده میباشد.بسیاری از دستگاههای نظارتی ادغام مستقیم از دستگاههایPOS را پشتیبانی میکنند اما نصابان باید به قابلیت های دستگاه ضبط ، پشتیبانی از POS نیز دقت نمایند.
آشپزخانه و محل تهیه غذا ،مکانی است که امنیت و کارکرد دقیق کارمندان آن برای مشتریان نیز مهم است ، علاوه بر این با بازبینی دقیق تصاویر در مواقع بروز مشکل و یا شکایت مشتریان از غذا ، مشکل کار به دست خواهد آمد . نحوه کار کارمندان و تمامی پرسنل آشپزخانه بدین طریق مشخص خواهد شد. معمولا دوربین های دو مگاپیکسلی و یا رزولوشن بالاتر در یک محیط داخلی بهترین انتخاب است.
بخش اداری و کارمندان خود از جمله خطراتی هستند که امنیت مالی رستوران را تهدید میکنند و مهم ترین نقطه نصب ، جایی است که صندوق پول و فردی که آن را مدیریت میکند  قابل مشاهده باشد .
معمولا در غذاخوری ها که کوچکتر از یک رستوران هستند ، تعداد کم تری از دوربین مداربسته به کار گرفته میشود ، بنابراین بهتر است ، در این مکان ها ، دوربین ها در نقاطی نصب شوند که مکان های بیشتری را در تحت پوشش خود قرار میدهند  که از جمله نقاط اصلی میتوان به بخش غذاخوری ، ناحیه بیرون اشاره نمود. علاوه بر این ، غذاخوری ها معمولا از دستگاههای DVR و NVR به جای سرور و ترم افزار مدیریت تصویر استفاده میکنند در مواردی که از ترم افزارهای مدیریت تصویر استفاده میکنند، باید گفت که اپلیکیشن شرکت است و نیازهای IT  در این گونه موارد بسیار کم است .

 

دوربین مدار بسته داهوا

پیام بگذارید