از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته روشن است؟

اخبار و مقالات

دوربین مداربسته ضد نور

در اینجا ما به شما آموزش میدهیم از کجا بفهمیم دوربین مداربسته روشن است و جهت خرید داهوا از سایت نگاکو کلیک کنید؟

از کجا بفهمیم دوربین مدار بسته روشن است

در نظر داشته باشید که هر شخصی برای حفظ حریم شخصی خود باید روشن بودن یا خاموش بودن دوربین مداربسته در محلی که دوربین نصب شده است دقت کند مثال وقتی شما برای خرید به فروشگاه مراجعه می کنید و قسمت اتاق پررو می روید باید اطمینان داشته باشید که دوربینی که در آن قسمت نصب شده است روشن می باشد یا خاموش هم چنین اگر شما برای حفظ امنیت شرکت یا محیطی از این دوربین مدار بسته استفاده می کنید باید چک کنید که دوربین های شما در حال ضبط هستند یا خیر؟
در این مقاله چند روش راحت و آسان برای بررسی روشن بودن دوربین مدار بسته را برای شما ذکر می کنیم.

 

دستگاه ضبط تصاویر NVR/DVR را بررسی کنید.

اگر شما دوربین مداربسته را در محیطی نصب کرده باشید و به آن دسترسی داشته باشید می توانید دستگاه ضبط تصاویر ان وی ار و دی وی آر را بررسی کنید و بدانید که دستگاه دوربین مداربسته در حال ضبط می باشد یا خیر؟
البته توجه داشته باشید که این دستگاه‌ها امکان دارد نشان دهد که دوربین مداربسته در حال ضبط می باشد و تنها شما دسترسی دارید می توانید تصاویر را مشاهده کنید و در نهایت تصاویری توسط دوربین ضبط نشده باشد و شما باید نحوه عملکرد دوربین های مداربسته را چک کنید.

نور مادون قرمز

امروزه اکثر دوربین های مداربسته دارای قابلیت دید در شب می باشند که شما می توانید توسط این قابلیت به راحتی تشخیص دهید که دوربین مدار بسته فعال است یا خیر؟
توجه داشته باشید محلی که دوربین مداربسته در آنجا نصب شده است هیچ نوری وجود نداشته باشد نور قرمز رنگی به چشم می خورد که نور ال ای دی ها به کار رفته در دوربین مدار بسته می باشد که یعنی دوربین مداربسته روشن می باشد اگر شما می خواهید در طی روز دوربین مداربسته را چک کنید می توانید در فاصله نزدیکی از دوربین مداربسته کتابی را بر روی دوربین قرار دهید پس از گذشت چند دقیقه اگر دوربین مداربسته روشن باشد نور ال ای دی قرمز رنگ را به راحتی می‌توانید مشاهده کنید در غیر این صورتیعنی دوربین مداربسته شما خاموش می باشد.

کمک گرفتن از وای فای گوشی

اگر دوربین های مداربسته که شما نصب کرده‌اید از نوع وای فای دار باشد می توانید وای فای گوشی همراه خود را روشن کنید و با این روش می توانید تمامی وای فای های موجود در اطراف را مشاهده می کنید و اگر دوربین مدار بسته شما روشن باشید میتوانید وای فای آن را نیز پیدا کنید و به همین راحتی تشخیص دهید که دوربین مدار بسته روشن است یا خاموش؟.

استفاده از اپلیکیشن ها

شما می توانید برای روشن یا خاموش بودن دوربین های مداربسته از نرم افزار هایی که در این زمینه وجود دارند نیز کمک بگیرید برخی از نرم افزارهایی که در این زمینه وجود دارند عبارتند از: Glint Finder و Hidden Camera Detecto
شما می توانید به راحتی این نرم افزارها را دانلود کرده و بر روی گوشی همراه خود نصب کنید تا به راحتی بتوانید تشخیص دهید که دوربین مداربسته ای که نصب کرده‌اید فعال می باشند یا خیر.

استفاده‌ از تجهیزات الکترونیکی ضد جاسوسی

در این روش شما باید تجهیزاتی را که برای تشخیص روشن یا خاموش بودن دوربین مدار بسته مورد نیاز می باشد را به صورت جداگانه خریداری نمایید و از قیمت بالایی نیز برخوردار می باشد شما می توانید از برخی از آشکارساز ها استفاده کنید تا اگر دوربین مخفی در محیط شما به کار رفته باشد به راحتی پیدا کنید این آشکارساز ها به گونه ای عمل می کنند که اگر دوربینی در محیط وجود داشته باشد سیگنال دوربین را به راحتی می‌تواند دریافت کند و به شما آلارم دهد.

حرکت لنز دوربین مداربسته

با دقت به دوربین مدار بسته نگاه کنید البته اگر دوربین های مداربسته شما از لنز موتورایز استفاده کرده باشند شما می توانید به راحتی حرکت لنز در دوربین مداربسته را تشخیص دهید در برخی از دوربین های مداربسته معمولاً لنز ها در دو جهت افقی و عمودی حرکت می‌کنند و اگر لنز های دوربین مداربسته ثابت باشد یعنی دوربین مداربسته شما غیرفعال و خاموش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *