دوربین مدار بسته بهتر است یا دزدگیر؟

اخبار و مقالات

دوربین مدار بسته بهتر است یا دزدگیر؟

در این مقاله به این نکته می پردازیم که دوربین مدار بسته بهتر است یا دزدگیر ؟ امروزه تمامی افراد معمولا از دوربین های مدار بسته برای حفظ امنیت بیشتر محیط کاری و منزل خود استفاده می کنند علاوه بر دوربین های مداربسته برای حفظ امنیت از دزدگیر ها نیز می توانید بهره مند شوید. در ادامه میخواهیم تفاوت دوربین مدار بسته و دزدگیر را برای شما ذکر کنیم و اینکه دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر؟

دوربین مداربسته به جای دزدگیر

همانطور که میدانید افراد بسیاری هستند که برای ثبت تصاویر از نصب دوربین های مدار بسته استفاده می‌کنند اما در نظر داشته باشید که دوربین های مدار بسته تنها می توانند تصاویر را ثبت کنند. و در برخی مواقع با وجود اینکه دوربین های مداربسته نیز وجود دارد سرقت هایی انجام می شود به این دلیل که دوربین های مداربسته سیستم نظارتی و امنیتی می باشند و شما هم می توانید از طریق تلفن همراه محل کار یا منزل خود را از راه دور نظارت کنید به گونه‌ای که اگر کسی در محل حضور نداشته باشد شما با مشاهده تصاویر دوربین مداربسته به نوعی می توانید از محیط نگهبانی کنید.

محدودیت دوربین مدار بسته

دوربین های مداربسته در کاهش وقوع جرم و سرقت ها نقش بسیار مهمی دارد اما به صورت پیشگیرانه نمی تواند عمل کند سارقین می‌توانند توسط پوشاندن چهره به راحتی از ثبت چهره خود در فیلم دوربین مداربسته جلوگیری کنند و برخی نیز می تواند به دوربین های مداربسته آسیب بزنند تا فیلم و تصاویر ثبت نشود  البته در نظر داشته باشید دوربین های مدار بسته نیز از برخی سیستم هایی می باشند که با پیشرفت تکنولوژی توانسته است به سرعت پیشرفت کند و به گونه ای طراحی می شوند که دارای قابلیت هشدار می باشند و همچنین می‌توانند حرکت را تشخیص دهند و این قابلیت ها اگر همه در یک دوربین مداربسته وجود داشته باشد امکان دارد دوربین دچار خطا شود یعنی حرکت هر موجودی باعث می شود سنسور هشدار دوربین مدار بسته فعال شود اما سنسورهایی که در دزدگیر ها قرار دارند از حساسیت بالایی برخوردار می باشند که اگر موجودی کوچکتر از انسان در محیط حرکت کند آژیر دزدگیر ها فعال نمی شوند.

دزدگیر اماکن چیست؟

دزدگیرها نیز مانند دوربین های مداربسته از برخی از سیستم های امنیتی و حفاظتی می باشند که از عملکرد خوبی برای جلوگیری از وقوع جرم و سرقت در محیط های مختلفی برخوردار می باشد که در این دزدگیر ها از انواع سنسور ها و حسگر های مختلفی استفاده شده است. که در صورت وجود مورد مشکوکی می توانند از راه های مختلفی مالک دزدگیر و وسیله را مطلع کنند توجه داشته باشید که از طریق پیامک ایمیل یا تماس به مدیریت خانه یا شرکت انجام می شود البته در نظر داشته باشید که دزدگیر ها مجهز به آژیر و هشدار های صوتی نیز می باشند که با به صدا در آمدن آژیر دزدگیر ها افرادی که در نزدیکی که محیط مورد نظر هستند می‌توانند با پلیس تماس گرفته و اطلاع دهند تا از سقط جلوگیری شود.

عملکرد دزدگیر اماکن

دوربین های مدار بسته از یک مدار باز و یک مدار بسته و همچنین حسگرهای مختلف و مدار شارژ باتری و مدار آژیر و هشدار دهنده ها تشکیل شده است که یکی از اجزای اصلی و مهم سیستم دزدگیر اماکن دستگاه مرکزی می باشد که دریافت سیگنال و از سنسورهای حرکتی و ارسال فرمان به هشدار دهنده ها معمولاً وظیفه دستگاه مرکزی می باشد.

انواع دزدگیرها در برند های مختلفی از جمله کلاسیک و فایروال و سایلکس و… طراحی و تولید می شوند که شما با توجه به محیطی که می خواهید استفاده کنید می توانید دزدگیر مناسبی را تهیه و استفاده کنید.

برخی از دزدگیرها دارای قابلیت منوی سخنگو نیز می باشند که شما می توانید میکروفون نصب و شنود داشته باشید همچنین برخی از این دزدگیر ها می توانند توسط ریموت یا موبایل از طریق اپلیکیشن از راه دور کنترل کنید.

محدودیت دزدگیر اماکن

محدودیت هایی که دزدگیرهای اماکن دارند این است که اگر وقتی سرقتی رخ دهد هیچ تصویری از سارقین و سرقت برای شما ثبت نمی شود.

دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر

برای اینکه امنیت کامل ساختمان منزل یا محل کار شما تامی‌ن شود ما به شما پیشنهاد می کنیم هم از دوربین مداربسته و هم از دزدگیر استفاده کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشید چرا که با وجود دوربین مدار بسته اگر سرقتی انجام شود و فرد از محیط فرار کند شما به راحتی می توانید با تصاویر این فرد را شناسایی و دستگیر کنیم یا اگر دزدگیر شما دچار خطا شود و آیا شیر اشتباهی برای شما ارسال کند شما میتوانید با بررسی تصاویر دوربین مدار بسته از عملکرد دزدگیر خود مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *