چگونه دستگاه شنود را پیدا کنیم؟

اخبار و مقالات

چگونه دستگاه شنود را پیدا کنیم

در این مقاله به شما آموزش میدهیم چگونه دستگاه شنود را پیدا کنیم امروزه بسیاری از افراد با اهداف پلید سعی می‌کنند دستگاه شنود یا دوربین مخفی را در خانه یا خودرو افراد جاسازی کنند اگر شما نیز نگران وجود شنود در خانه و ماشین خود هستید در این مقاله ما را همراهی کنید تا نحوه پیدا کردن دستگاه شنود را برای شما ذکر کنیم. جهت خرید دستگاه داهوا از سایت نگاکو کلیک کنید.

چگونه دستگاه شنود را پیدا کنیم؟

در سال 1400 هستیم امروزه با پیشرفت علم دستگاه های شنود بسیار ریز و مخفی می باشند که پیدا کردن آنها بسیار سخت هستند.

 

علائم و نشانه های ضبط و شنود شدن صدا

علائم و نشانه های ضبط و شنود شدن صدا چیست

به هم ریختگی اطراف

در بعضی مواقع شما اگر به منزل اداره یا به خودرو خود مراجعه کنید به هم ریخته و نامرتب قرارگرفتن وسایل را مشاهده خواهید کرد

اطلاع دیگران از صحبت های شما

توجه داشته باشید که در برخی مواقع دوست یا آشنایی اطلاعاتی در مورد شما می داند که شما به هیچ عنوان آنها را در جریان نزاشته اید و می‌تواند از طریق شنود کردن به آنها اطلاع داشته باشد.

خش خش تلفن هنگام صحبت کردن

زمانی که شما با گوشی موبایل صحبت می کنید امکان دارد شما متوجه صدای خش خش صدا و نویز شوید که این یکی از نشانه های شنود می باشد در نظر داشته باشید که در بعضی مواقع شما از گوشی خود استفاده نمی کنید تلفن صداهای را ایجاد می‌کند این نیز ممکن است شنود کار گذاشته شود.

پیدا کردن دستگاه شنود

در برخی مواقع اگر شک داشتید که صحبت های شما شنیده می شوند می توانید محیط را بررسی کنید توجه داشته باشید که دستگاه های شنود بسیار ریز هستند که در نقطه ای به راحتی می توان جاسازی کرد پس در هنگام ببرسی محیط نهایت دقت را داشته باشید در نظر داشته باشید که قبل از هر کاری قسمت هابی پریز برق دارند را بررسی کنید چرا که این دوربین های مخفی یا شنود نیاز به منبع برق دارند پس قبل از اینکه وقت خود را هدر دهید اول سراغ پشت پریز برق بروید و با دقت بررسی کنید.

استفاده از رادیو

یکی دیگر از روش‌های پیدا کردن دستگاه های شنود استفاده از رادیو می باشد به صورتی که شما باید رادیو را روشن کرده و بر روی بلندترین موج اف ام آن تنظیم نمایید رادیو را به تمامی اطراف بچرخانید اگر شما متوجه صدا شدید رادیو رو نزدیک تر ببرید تا صدا بلند تر شود. به این صورت می توانید به راحتی دستگاه شده کار شده را پیدا نمایید.

استفاده از دستگاه شنود یاب

در بازار شما می توانید دستگاه های پیشرفته ای را تهیه کنید که به عنوان شنودیاب استفاده میشود این دستگاه ها با استفاده از امواج الکترومغناطیسی در زمانی که به دستگاه شنود نزدیک می شوید صدای سوتی را بشنوید و به راحتی می توانید به جای جاسازی میکروفون و شنود را پیدا نماید توجه داشته باشید که این دستگاه ها می توانند میکروفون یا دستگاه شنود و همچنین دوربین مخفی را نیز به راحتی شناسایی کنند.

پیدا کردن دستگاه شنود با موبایل و نرم افزار

یکی دیگر از راه های پیدا کردن دستگاه های شنود استفاده از گوشی همراه و پلیکیشن ها می باشد البته در نظر داشته باشید که عملکرد گوش های همراه نسبت به دستگاه های پیشرفته شنود سنج بسیار محدود می باشد اما شما می توانید از اپلیکیشن هایی که در این زمینه معروف هستند برای پیدا کردن دستگاه شنود استفاده نمائید که اپلیکیشن هایی مانند Hidden Camera Detector در این زمینه بسیار معروف می باشد.
در این برنامه از سنسور مغناطیس استفاده می‌کند و اگر گوشی همراه شما به سنسور مغناطیسی مجهز باشد با فعال کردن این نرم افزار به راحتی می توانید دوربین مخفی به دستگاه‌های شنود را در اطراف خود پیدا کنید.

پیشگیری از شنود و جاسوسی

در نظر داشته باشید که شما اگر درب خودرو یا منزل خود را حتی برای چند دقیقه باز بگذارید فرصت بسیار مناسبی برای نصب دستگاه شنود میباشد پس بهتر است درها را قفل نمایید.

خودرو شخصی را در مکان‌های خلوت پارک نکنید

در نظر داشته باشید که نصب دستگاه شنود بسیار ساده و راحت می باشد و معمولاً خودروها به راحتی در دسترس می باشد پس بهتر است شما خودروی شخصی خود را در مکان‌های خلوت پارک نکنید و همواره سعی کنید در مکان هایی که امن باشند خودرو خود را پارک کنید.

نصب دزدگیر و دوربین مداربسته

برای افزایش امنیت منزل یا خودروی شخصی خود می توانید از انواع دوربین های مداربسته و دزدگیر ها استفاده کنید در نظر داشته باشید که امروزه دزدگیر ها و دوربین های مدار بسته قابل نگهداری کنترل از راه دور را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *