چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم؟

اخبار و مقالات

چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم؟

در اینجا به شما آموزش میدهیم که چگونه دوربین مداربسته را خاموش کنیم؟ و جهت خرید دوربین مداربسته برند داهوا در تهران کلیک کنید.

شما برای زمانی که تمایل ندارید تصاویر ضبط شود می توانید دوربین مداربسته را خاموش کنید برای خاموش کردن دوربین مداربسته دو را حل وجود دارد اولین راه و ساده ترین راه این است که برق دوربین مداربسته را قطع کنید و راه حل دوم نیز این است که دستگاه ضبط کننده تصاویر DVR یا NVR را خاموش کنید.
البته در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید دستگاه ضبط تصاویر را قطع کنید باید دوربین مداربسته شما حافظه داخلی نداشته باشد چرا که اگر حافظه داخلی داشته باشد تصاویر ضبط می‌شوند اما در نظر داشته باشید که تصاویر را خاموش کنید دوربین مداربسته روشن می باشد ولی هیچ تصویری ضبط و ثبت نخواهد شد.

 

تشخیص دوربین مداربسته روشن یا خاموش ؟

شما می‌توانید با چک کردن دستگاه ضبط تصاویر nvr و dvr و هم چنین نور مادون قرمز دوربین مداربسته و وای فای و استفاده از نرم افزارهای موجود در این زمینه تشخیص دهید که دوربین مداربسته روشن است یا خیر؟ در صورتی که شما مطمئن شدید که دوربین مداربسته روشن است می توانید دوربین را خاموش کنید در ابتدا راه های تشخیص روشن یا خاموش بودن دوربین های مداربسته را برای شما ذکر می کنیم.

چک کردن دستگاه ضبط کننده تصاویر NVR/DVR

اگر شما به دستگاه ضبط تصاویر ان وی آر یا دی وی آر دسترسی داشته باشید می توانید به راحتی تشخیص دهید که دوربین مداربسته روشن است یا خاموش است.

مادون قرمز دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته دارای قابلیت دید در شب هستند که با خاموش کردن چراغ ها و  نور در محوطه ال ای دی هایی که در بدنه دوربین مداربسته تعبیه شده است روشن شده و به چشم می خورد و روشن بودن نور این ال ای دی ها یعنی دوربین مداربسته روشن می باشد در غیر این صورت خاموش می باشد.

نرم افزارهای تشخیص روشن بودن دوربین مدار بسته

در برخی مواقع دوربین های مداربسته در ارتفاع بالایی نصب می شوند که شما دسترسی به دستگاه ضبط کننده تصاویر nvr و dvr ندارید و هم چنین توسط نور مادون قرمز نیز نمی توانید تشخیص دهید که دوربین روشن است یا خاموش به شما پیشنهاد می کنیم از نرم افزار های موجود در این زمینه استفاده کنید. برخی از این نرم افزار ها عبارتنداز : Hidden Camera Detector و Glint Finder
شما با استفاده از این نرم افزار ها به راحتی در چند دقیقه تمامی دوربین های روشن را می توانید متوجه شده و به راحتی خاموش می دهد.

در هنگام نصب دوربین های مداربسته در نظر داشته باشید که باید دوربین ها را به گونه ای نصب کنید که بتوانند یکدیگر را به خوبی پوشش دهند در این صورت اگر کسی بخواهد به دوربین های مداربسته دست بزند و دست کاری کند توسط دوربین‌های دیگر تصاویر ثبت می‌شود.

خاموش کردن دوربین مداربسته از طریق dvr و nvr

برای اینکه بخواهید دوربین مداربسته را از این طریق خاموش کنید باید وارد تنظیمات دستگاه دی وی آر و  ان وی ار شده و تیک تمامی روز های ضبط را بردارید در این صورت دوربین مداربسته خاموش شده و می توانید به راحتی برق دوربین مداربسته را نیز قطع کنید.

اگر به صورت ناگهانی قطع شود چه اتفاقی برای دوربین مداربسته می افتد؟

در نظر داشته باشید که اگر برق ساختمان منطقه شما به صورت ناگهانی قطع شود دستگاه شما اگر مجهز به سیستم UPS باشد. دوربین مدار بسته به فعالیت خود ادامه داده و دچار اختلال نمی شود چرا که یو پی اس به عنوان منبع تغذیه پشتیبانی عمل کرده و در زمانی که برق به صورت ناگهانی قطع شود وارد مدار شده و دوربین مداربسته به کار خود ادامه می دهد تا ساعت ها پس از قطعی برق نیز می تواند تصاویر را ثبت و ذخیره می‌کند اما اگر دوربین مداربسته شما مجهز به دستگاه باشد پس از قطعی برق دیگر نمی تواند تصاویر را ثبت کند.

برای خاموش کردن دستگاه دوربین های مدار بسته در نظر داشته باشید که برق دوربین مداربسته را زمانی که قطع می کنید تصاویر هیچ گونه ضبط و ذخیره نمی شوند اما زمانی که می‌خواهید دوباره دوربین مدار بسته تصاویر را ثبت و ضبط کنید کافیست برق دوربین مداربسته را وصل کرده و دیگر هیچ نیازی به تنظیمات مجدد دوربین نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *