پرش لینک ها

بررسی قابليت WizSense در محصولات شرکت Dahua

تمرکز بر روی انسان و وسايل نقليه

بررسی اجمالی

بر اساس گزارش های و تحقيقات دانشگاهی ، افرادی که بیش از بیست دقیقه یک مانیتور ویدئویی را تماشا می کنند 95 درصد توانایی خود را در حفظ تمرکز و توجه لازم برای تشخیص وقایع مهم از دست می دهند. علاوه بر این ، گزارش های صنعت امنیت نشان می دهد که بیش از 98 درصد آلارم های ایجاد شده نادرست هستند. محدودیت در توانایی انسان برای نظارت دقیق بر فیلم زنده نظارت تصویری ، راه را برای تقاضای هوش مصنوعی هموار می کند که می تواند چنین کاری را به طور موثر انجام دهد. برای حل این مشکلات ، داهوا WizSenseرا برای اطمینان از امنیت و دارایی شخصی شما منتشر کرد. بیایید ببینیم WizSenseدارای چه محاسنی ميباشد.!

هوشمندی

با استفاده از تراشه AI و الگوریتم یادگیری عمیق WizSenseویژگی های مختلفی را تحقق می بخشد آلارم دقیق برای انسان و وسیله نقلیه و  جستجوی سریع هدف ، به حداکثر رساندن منابع برای افزایش کارایی را در بر دارد.

سادگیWizSenseپیکربندی ساده ای را   ارائه   می دهد ، به خصوص برای SMD Plus و کدگذاری AI که به طور پیش  فرض  فعال شده است. این کار روزمره مشتری شما را  آسان  می کند  و  همچنین  آنها  را  قادر  می سازد تا تصمیمات شغلی بهتری بگیرند.:

فراگير بودن

فراگیر بودن WizSenseاین ایده ای  است که همه از  مزایای آن بهره می برند.  با قیمت های مقرون به صرفه و پیکربندی آسان Dahua WizSenseدیگر فقط برای پروژ های خاص و گران توليد نمی شود  ، بلکه به جای آن در سناریوهای واقعی و برای همهگان در هر سطحی وجوددارد.

 

فوايد کاربردی استفاده از اين تکنولوژی

  • پیش بینی دقیق قبل از یک واقعه: توليد آلارم با دقت 99 درصد شما را در ايجاد وقايع با دقت بالا مطمئن می کند.
  • بازدارندگی فوری در طی یک رویداد: در اين روش قبل از وقوع يک واقعه با خطای کمتر از يک در صد ميتوانيد از بروز حادثه جلوگيری کنيد.
  • جستجوی سریع هدف پس از یک رویداد: نمايش و يا پيدا کردن هدف مورد نظر در اطلاعات ضبط شده با سرعت و دقت تا 98 درصد
  • با اطمینان از جزئیات هدف ، در ذخیره سازی صرفه جویی می کنید: اطمينان از ضبط اطلاعات دقيق و مفيد با صرفه جويی بيشتر از پنجاه درصدی در پهنای باند و فضای ذخيره سازی ( هارد )

پیش بینی دقیق قبل از وقوع اتفاق

تفاوت سیستم سنتی دوربین مداربسته با WizSense  اين  است که می تواند از طریق پیش بینی دقیق قبل از وقایع  اعلام آلارم کند. فناوری  WizSense شامل :  شناسايی هوشمندانه حرکتSMD Plus ، شناسايی پيرامونی و شناسايی چهره است که می تواند اطلاعات انسان و خودرو را از داده های عظیم استخراج کند ، هشدارهای دروغین ناشی از اشیا غیر هدف را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

  • SMD PLus

SMD Plus با استفاده از الگوریتم یادگیری عمیق ، شکل های انسان و وسایل نقلیه را بر اساس تشخیص حرکت تجزیه و تحلیل می کند و به کاربران اجازه می دهد تا روی تهدیدهای واقعی تمرکز کنند

درSMD Plus   گاهی اوقات هشدارهای دروغین ناشی از حیواناتی مانند سگ و گربه ایجاد می گردد که   در SMD3.0 با ارتقاء سطح هوش مصنوعی اين مشکالات تا حد زيادی حل ونيز مزايای زير بدست می آيد  .

  • فاصله طولی تشخیص افزایش پيدا کرده وبا يک لنزثابت 2.8 ميلی متری به 25 متر می رسد.
  • دقت تشخيص انسان و وسيله نقليه را بهبود بخشید و به 99% رساند .
  • هشدارهای دروغین را کاهش داد و به 1% رساند .

شناسايی پيرامونیperimeter Detection

محافظت از محیط  بر اساس ديوارو حصارو نفوذ در منطقه  فقط هنگامی که حرکات ناخواسته ناشی از انسان یا وسیله نقلیه رخ می دهد زنگ هشدار ارسال می کند و کاربران را از اقدامات غیرضروری ناشی از هشدارهای دروغین نجات می دهد.

تفاوت و نوع کاربرد بين شناسايی پيرامونی و شناسايی هوشمندانه حرکتی (SMD )

  حالت ها و ويژگی های عملکرد شناسايی پيرامونی شناسايی هوشمندانه حرکتی (SMD )
حمايت از کانال های ورودی تصوير چند کانال تمام کانال ها
ساختارو عملکرد با خط کشی و يا ايجاد منطقه ممنوعه فعال شدن بر اساس حالت پيش فرض
سناريوهای مورد نظر مناسب برای مناطق خاص , مخصوصا مناطقی که احتياج به شناسايی عبور از خط ( حريم مرزی ) وجود دارد کل صحنه بر اساس پيش فرض

تشخيص چهره (face Detection)

WizSense پس از شناسایی یک نفوذ از نوع انسانی ، به کاربران کمک می کند شناسايی انسان را از طریق چهره آن شخص با تضمين 98% انجام  دهد.

شناسايی چهره (face Recognition)

با مقایسه تصویر چهره شناسایی شده با یک پایگاه داده چهره ها ، کاربران می توانند از طریق شناسایی شخص با تضمين 95% نسبت به ايجاد آلارم مورد نظر بصورت خودکار مطمئن باشند .

صرفه جويی در فضای ذخیره سازی ضمن اطمینان از کیفیت تصویر

کدگذاری هوش مصنوعی(AI Coding)

حفظ کیفیت تصویر در حالی که صرفه جویی در هزینه ذخیره سازی به یکی از مشکلات کاربران تبدیل شده است مسئله مهمی است  . کدگذاری هوش مصنوعی WizSense به صورت پویا با نرخ بیت ثابت (CBR) تصاویر با کيفيتی را ذخيره می کند که در مقايسه با فشرده سازی H.265 نرخ بیت را کاهش داده است .

با همان نرخ بیت پایین ، کدگذاری AI اولویت نرخ بیت را به انسان و وسیله نقلیه اختصاص می دهد ، و به طور موثر جزئیات اصلی را بهبود می بخشد و در پهنای باند و فضای ذخیره سازی بیش از 50٪ صرفه جویی می کند!

پیام بگذارید