ترفند های از کار انداختن دوربین مدار بسته

اخبار و مقالات

تفاوت دوربین های مداربسته HD و FULL HD

آموزش ترفند های از کار انداختن دوربین مدار بسته در ایران در سایت نگاکو

از کار انداختن دوربین مدار بسته

دوربین های مداربسته برای حفظ امنیت در محیط کاری و منزل نصب می شوند البته امکان دارد در برخی موارد افرادی قصد کنند در کار دوربین های مدار بسته اختلال  ایجاد کنند تا از ثبت تصاویر دوربین های مدار بسته جلوگیری کنند  یا کاری کنند که تصاویری بی کیفیت و ناخوانا ثبت شود . در ادامه ترفند های از کار انداختن دوربین مدار بسته را ذکر می کنیم و همچنین روش های مقابله با این اختلال ها را نیز خواهیم گفت تا بتوانید در مدیریت سیستم دوربین مداربسته به خوبی عمل کنید.

 

روش های ایجاد اختلال در دوربین مدار بسته

روش های ایجاد اختلال در دوربین مدار بسته با این روش هایی که آموزش میدهیم امکان دارد.

ایجاد پوشش دوربین مدار بسته یا کور کردن

یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد اختلال در دوربین های مداربسته پوشش دوربین می باشد که شما می توانید برای این کار از راه های گوناگون استفاده کنید که در ادامه برای شما ذکر می کنیم.

می‌توانید لنز دوربین را رنگ کرده یا با اسپری بپوشانید.
و همچنین توسط یکپارچه دوربین را به خوبی بپوشانید.
چرخاندن دوربین به سمت دیوار
اگر نور مستقیم به لنز دوربین مداربسته تابیده شود می توانید دید دوربین را ببندید از چراغ قوه یا لیزر مادون قرمز و غیره می توانید برای این کار استفاده نمایید.

یا می‌توانید روی سوژه پوشش ایجاد کنید برای این کار می توانید از ماسک ، عینک آفتابی، کلاه و غیره استفاده کنید در نظر داشته باشید که می توانید با استفاده از نور زیاد سوژه را محو کنید اگر شدت نور بسیار زیاد باشد تصویر فرد سفید و غیر واضح دیده می شود.

صدمه زدن به دوربین با ضربه فیزیکی

یکی دیگر از کارهایی که شما می توانید دوربین مداربسته را از کار بیندازید این است که ضربه فیزیکی به دوربین وارد کنید البته در نظر داشته باشید که باید دوربین در محل نصب شده باشد که شما به آن دسترسی داشت تا بتوانید با ضربه فیزیکی دوربین مداربسته را از کار بیندازید برای این کار باید به لنز و بدنه دوربین مداربسته از طریق سنگ چوب یا غیره ضربه وارد کنید.

قطع ارتباط دوربین مدار بسته

دوربین های مداربسته از طریق کابل به سیستم های دوربین مداربسته اتصال داده می شود توجه داشته باشید که برای تامین برق دوربین های مداربسته معمولاً در ولتاژهای مشخص از کابل برق استفاده کرده و برای انتقال اطلاعات از دوربین مداربسته نیز کابلی به صورت جداگانه در دوربین مداربسته تعبیه شده است که در صورتی که هر یک از این کابل ها قطع شود دوربین مداربسته دچار اختلال شده و نمی تواند تصاویر را ضبط کند و شما دیگر نمی توانید اطلاعات دوربین مداربسته را دریافت و یا ارسال کنید پس در نظر داشته باشد که زمانی که می خواهید دوربین مداربسته نصب کنید محل نصب را به گونه‌ای در نظر بگیرید که ارتباط با دوربین مداربسته به سختی باشد تا کسی نتواند کابل‌های دوربین مداربسته را قطع کند.

ضربه الکتریکی

یکی دیگر از روش های از کار انداختن دوربین های مدار بسته استفاده از شوکر الکتریکی می باشد برای از کار انداختن دوربین های مداربسته از شوکر های برقی نیز می توانند جهت ایجاد نوسانات شدید برق در کابل و بدنه دوربین مداربسته استفاده کرده و با وارد کردن ضربات الکتریکی دوربین مداربسته را از کار بیندازند.

هک دوربین مدار بسته

اگر فردی قصد داشته باشد در دوربین مداربسته اختلال ایجاد کند می تواند با نفوذ در تنظیمات دوربین در فرکانس آن اختلال ایجاد کرده و عملکرد دوربین را به صورت کامل مختل می کند البته در نظر داشته باشید که در این جا باید فردی که قصد هک دوربین مداربسته را دارد آی پی دوربین را در دست داشته باشد.

روش های پیشگیری از ایجاد اختلال در دوربین مدار بسته

استفاده از دوربین های خورشیدی

دوربین های خورشیدی در صورتی که برق دوربین توسط فردی قطع شود اختلال ایجاد نمی‌شود و به کار خود ادامه می‌دهند و تصاویر را به راحتی ثبت می‌کنند چرا که این دوربین ها از باتری‌های بهره مند هستند که در صورت قطع برق می توانند از آنها تا مدتی استفاده کند.

استفاده از محافظ کابل

برای پوشش و محافظت کابل ها می توانید از لوله فلکسی برای محافظت از کابل ها استفاده کنید تا اسیبی به کابل وارد نشود.

قابلیت HLC در دوربین مدار بسته

این قابلیت باعث می‌شود تا در زمانی که نور به صورت مستقیم به دوربین تابیده می‌شود میزان نور را کم می‌کند و کیفیت تصویر بهبود می‌یابد.

قابلیت Temper Detection

این قابلیت در دوربین های مداربسته تحت شبکه وجود دارد که اگر فردی قصد دستکاری دوربین مداربسته را داشته باشد از طریق آلارم به مدیریت اطلاع می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *