پرش لینک ها

چگونه و چه زمانی پروتکل ONVIF از فشرده سازی H.265پشتیبانی می کند؟

Profile S ONVIF  فشرده سازی H.265 را پشتیبانی نمی کند. profile S چیزی است که امروزه هر دستگاه ONVIF برای ویدیو پشتیبانی می کند. پس چه اتفاقی برای دوربین های H.265 می افتد ؟
در این یادداشت، به توضیح سرویس media2onvif  و Onvif profile T ، چگونگی  تحت تاثیر قرار دادن فشرده سازی H.265 ، مزایای آنها و زمانبندی پشتیبانی می پردازیم.

دوربین مدار بسته داهوا

Profile S = No H.265

Profile S از مشخصات اصلی سرویس onvif media استفاده می کند که فقط فشرده سازی های MJPEG، H.264 و  MPEG-4 را پشتیبانی می کند.
هیچ کدک دیگر به صورت اختیاری مجاز نیست، این بدین معنی است که VMSes باید برای توسعه درایورهای دوربین ها سرمایه گذاری کند تا از مدل های h.265 پشتیبانی کند.
نکته اصلی این است که چون VMSes از دوربین های H.265 پشتیبانی نمی کند تقاضای زیادی نیز ندارند.
بعضی از تولید کنندگان مانند Hanwha و Vivotek شروع به انتشار دوربین های H.265 در غرب کرده اند، اما بزرگترین بازار کدک، چین است که در آن سیستم های end to end متداول تر هستند.
با توجه به ONVIF، افزودن H.265 به Profile S ستون سازگاری را میشکند(سازگاری را از بین می برد)  و همچنین آنها یک profile جدید را بر اساس یک ویژگی سرویس media جدید، به نام Media2 ایجاد می کنند.

Media2 Service Supports H.265

سرویس جدیدتر media2 محدودیتی ندارد که کدام فرمت ویدئویی استفاده شده است. در عوض codecها با استفاده از انواع  IANA Media، استاندارد هایی نظیر H.264، H.265 و MJPEG و همچنین codecهای رایج مانند JPEG2000، VP8 شناسایی می شوند.
codec های آینده که ممکن است در سیستم نظارت تصویری استفاده شوند، به راحتی قابل اضافه شدن هستند و سرویس Media2 انعطاف پذیر تر از قبل خواهد شد.
از زمان انتشار آن در ماه ژوئن 2016، تولید کنندگان می توانند از سرویس Media2 برای اضافه کردن پشتیبانی H.265 به دوربین ها / رکوردهایشان استفاده کنند.
با این حال، این پشتیبانی خارج از profile سیستم است و به همین علت لیست رسمی ای از سازگاری برای Media2 و/ یا پشتیبانی از H.265 وجود نخواهد داشت تا یک پروفایل جدید ایجاد شود.
پیش بینی این است که برخی از VMSe شروع به اجرا / اضافه کردن پشتیبانی Media2 می کنند. اگر می خواهید از دوربین های H.265 استفاده کنید، مهم است که با VMS مرجع خودتان بررسی شود. به دلیل این رویکرد ، تأیید صحت این کار بسیار مهم است.

New Profile T Coming

ONVIF بر روی یک پروفایل جدید، profile T کار می کند که از سرویس Media2 و برخی از ویژگی هایی که در Profile S یافت نمی شوند. استفاده می کند. اما این مشخصات در مراحل اولیه قرار دارد و تا سال 2018 برای نسخه نهایی انتظار نمی رود.
ساختن یک حجم انتقادی از پشتیبانی Profile T طولانی تر خواهد شد، زیرا اکثر تولید کنندگان زمان بیشتری برای پشتیبانی از یک profile جدید نیاز خواهند داشت.

Impact On H.265 Adoption

از آنجایی که ONVIF فقط انطباق را با مشخصات و پشتیبانی از Media2 در هر profile فهرست نمی کند، کاربران اساسا هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا یک دوربین H.265 توسط VMS از طریق ONVIF پشتیبانی می شود یا نه، ندارند.
این بدان معنی است که برای اطمینان از پشتیبانی، کاربران باید برای دوربین های H.265 فقط از VMS ای که خود دوربین پشتیبانی می کند استفاده کنند و همینطور ترکیب دوربین و یا دستگاه recorder را بررسی می کنند.
علاوه بر این،افزایش استفاده از codecهای هوشمند H.264 ، فشار را برای پذیرفتن فشرده سازی  H.265 کم می کند، که در غیر این صورت می توانست بیشتر مورد استقبال قرار بگیرد. این codecها بیشترین تاثیر را در کاهش bitrate (بیشتر از مدل های H.265 اولیه) دارند و توسط VMSes پشتیبانی می شوند و اکنون در دسترس تعدادی از تولید کنندگان مانند Axis، Dahua، Hikvision، Samsung، Vivotek و غیره می باشد.
این عوامل باعث می شود تا پذیرش H.265 تا زمان انتشار profile T باقی بماند.

End to End More Likely

در حالی که انتظار H.265 در سیستم های سطح باز پایین تر است، تولید کنندگان هم ضبط کننده های H.265 خود و هم دوربین مداربسته ها را منتشر می کنند.
از آنجا که آنها از مسائل مربوط به سازگاری در دوربین های VMS یا دوربین های شخص ثالث جلوگیری می کنند، کاربران احتمالا به سیستم های H.265 از نوع end to end مطمئن تر هستند. چندین تولید کننده از جمله Hanwha Techwin، Panasonic و Vivotek ، حمل و نقل(واردات) و همینطور اعلام دوربین های H.265 و ضبط کننده های آن ها را در آمریکای شمالی آغاز کرده اند

پیام بگذارید