دوربین مدار بسته از چه اجزایی ساخته شده است

اخبار و مقالات

دوربین مدار بسته از چه اجزایی ساخته شده است

دوربین مدار بسته یک ابزار امنیتی می باشد که جهت اهداف مهمی از قبیل کنترل و نظارت ، افزایش امینیت و ایمنی و حراست ، امور تحقیقاتی و آموزشی کاربرد دارد.یک سیستم کامل دوربین های مدار بسته به لحاظ تجهیزاتی که در آن استفاده می شود شامل دو نوع متعلقات active و passive می باشد که تجهیزات پسیو دوربین مدار بسته را می توان بستر انتقال مانند داکت و کابل و … نام برد و تجهیزات اکتیو دوربین مدار بسته را نیز خود دوربین ، دستگاه رکوردر ، هارد دیسک و سایر تجهیزات الکترونیکی فعال نام برد.
دوربین ها از لحاظ ظاهری اجزای مختلفی دارند.
1:دستگاه DVR که به دوربین برای ضبط تصاویر نصب میشود.همچنین امکان اتصال به شبکه یا انتقال تصویر را ایجاد میکند.باعث تنظیم تصاویر و ضبط آن ها میشود.علوه بر این تصاویر دوربین مدار بسته به صورت یکپارچه قابل مشاهده خواهد بود.
2:دوربین.معمولا دوربین های مدار بسته ساده تنها از یک برد و یک لنز تشکیل شده اند.دوربین ها میتوانند تصاویر را بخوانند و به به تلویزیون و یا هر چیزی که برای ما قابل دیدن باشد ارسال کنند.برخی از دوربین پایه نیز دارند که میتوانند بر روب اشیا بایستند یا با آن ها متصل شوند.
3:منبع تغذیه.معمولا در دوربین مداربسته بدون سیم از آدپتورهای استفاده می کنند که با کابل هایی مستقیم به برق شهری متصل است.در دوربین مدار بسته بی سیم از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده میشود.
4:هارد برای ذخیره اطلاعات.
5:تقسیم کننده ها یا سوییچرها: در دوربین های مدار بسته  برای وصل کردن چند دوربین به یک مانیتور مورد استفاده قرار میگیرد. سوییچرها به ۴، ۶، و ۸۸ کاناله تقسیم بندی  می شوند . تقسیم کننده های تصویر نیز وجود دارند که توانایی نمایش چند تصویر همزمان در صفحه نمایشگر را دارد. به این صورت که صفحه مانیتور به تعداد دوربینها تقسیم شده و هر قسمت تصویر یک دوربین را نشان میدهد.