پرش لینک ها

معرفی انواع دوربین مدار بسته (پوشش بدنه)

5/5 - (20 امتیاز)

دوربین مداربسته یکی از انواع تجهیزاتی است که کاربرد آن، تنها به استفاده از آن سر چهارراه ها ختم نمی­ شود و در منازل مسکونی، دفاتر و … نیز به کار می‌­رود. از icb.ifcm.net آنها می گویند که آنها خود را به خوبی نشان دادند.

امنیت یکی از مهم ترین دلایل استفاده از این نوع تجهیزات است، اما نکته اینجاست که هر دوربینی برای هر مکانی مناسب نخواهد بود. برای مثال فضاهای سر باز به نسبت فضاهای سر بسته، دوربینی با پوشش مناسب را می‌­طلبد تا در هنگام بارش برف یا باران آسیبی وارد نشود.

در مقالات قبل، انواع دوبین مداربسته بر اساس سیگنال و شکل ظاهری را بررسی کردیم. در این مقاله به معرفی انواع دوربین مداربسته (پوشش بدنه) می‌­پردازیم.

فروش و نصب انواع دوربین AHD های واچ برند های معتبر و استاندارد

انواع دوربین مداربسته

دوربین­‌های مدار بسته بر اساس موارد مختلفی تقسیم ­بندی می­‌شوند که شامل:

  1. سیگنال
  2. شکل ظاهری
  3. پوشش دوربین
  • دوربین­‌های ضد آب قاب بزرگ (پمپ بنزینی)
  • دوربین­‌های مخفی
  • دوربین‌­های قاب فانتزی

در ادامه هر کدام از موارد بالا را جداگانه توضیح می‌­دهیم.

دوربین­ مداربسته ضد آب با قاب بزرگ

دوربین مداربسته ­ای که طراحی قاب آن به گونه ای است که از نفوذ آب به آن جلوگیری می کند را دوربین ضد آب یا واتر پروف می گویند.

این امکان نیز وجود دارد که خود لنز نیز ضد آب (واتر پروف) طراحی شود، اما در بیشتر موارد این قاب دوربین است که به عنوان ضد آب شناخته می شود.

دوربین هایی که باید در فضای باز استفاده شوند و یا به اصطلاح دوربین های out door هستند، باید از این دسته و از قاب های ضد آب استفاده کنند.

دوربین­ مداربسته مخفی

دوربین های مداربسته از نوع مخفی می توانند در هر شکل و اندازه ای طراحی و ساخته شده باشند. از آنجا که استفاده از این دوربین ها کاملاً ابتکاری است، در هر جایی که فکر می­ کنید قابلیت جاساز شدن، دارند.

انواع پیش ساخته آنها در قاب های مختلفی مثل قاب سیستم اطفاء یا قاب زنگ، ساعت دیواری، پریز برق و … موجود است. معمولاً از دوربین های مینیاتوری به عنوان دوربین های مخفی استفاده می کنند.

با توجه به آنچه گفته شد، به طور کلی در انتخاب دوربین مداربسته به خصوص از نظر پوشش بدنه، لنز نیز دخیل است. بنابراین اطلاع از نوع لنز و چگونگی انتخاب به شما کمک می‌­کند.

چگونگی انتخاب لنز مناسب برای دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته خصوصاً از نوع دوربین های صنعتی، با دغدغه بزرگی به نام انتخاب نوع لنز مناسب برای محل و هدف مورد نظر همراه است.

منظور از دغدغه این است که چه لنزی را برای زوم و فوکوس روی بخشی خاص از محیط انتخاب کنیم، این کار با وجود تنوع بالای لنزهای موجود در بازار سخت است.

متداول ترین لنزها شامل: 4.3 ، 6 ، 8 ، 12 و یا 16 میلیمتری است. جالب است بدانید بر اساس لنز نیز، دوربین ها دسته بندی می شوند و کیفیت های مختلفی دارند.

دوربین با لنز فیکس

لنز فیکس یا ثابت همانطور که از نامش پیداست، قابلیت زوم ندارد و به همین دلیل یکی از نمونه های دوربین مداربسته است که از لحاظ لنز با دیگر دوربین ها متفاوت است.

زاویه دید این دوربین به انواع مختلفی مثل ۲،۴،۶،۸ و ۱۲ میلیمتری و غیره تقسیم بندی می شود که بر اساس مکان مورد نظر یکی از آنها انتخاب خواهد شد.

دوربین با لنز وریفوکال

دوربین های لنز وریفوکال از دوربین های مداربسته‌­ای است که قابلیت تنظیم لنز دارند یعنی دامنه دید آن بسته به خواست کاربرد، کم و زیاد خواهد شد.

در واقع کاربر می تواند بر اساس نیاز خود لنز و وسعت دید آنها را از راه دور مثل از روی گوشی، و یا به صورت دستی تنظیم کند.

دوربین مداربسته AL

نوع پیشرفته ای دوربین مداربسته که به هوش مصنوعی نیز معروف است، دوربین مداربسته AL است که به سنسورهای مختلفی مجهز می باشد و می تواند انسان، حیوانات و … را تشخیص دهد و شناسایی کند. نکته مثبت این دوربین، قابلیت فرمان پذیری صوتی آن هست.

دوربین مدار بسته ؛ راهی برای حفظ امنیت

بسیاری از افراد هستند که بدون دانش و اطلاعات قبلی برای خرید دوربین مداربسته اقدام می کنند و این در حالی است که مکان مورد نظر برای نصب را در نظر نمی گیرند.

این مسأله باعث می شود تا کارایی لازم را برای آنها نداشته باشد و خرید ناموفقی تجربه کنند. بنابراین اگر اطلاعاتی در این زمینه ندارید، بهتر است از متخصصان کمک بگیرید.

شرکت نظارت گستر ایمن در زمینه ارائه راه­‌حل‌­های نظارتی و حفاظتی فعالیت دارد. در همین راستا با توجه به افزایش تقاضا در استفاده از دوربین­‌های مدار بسته، بهترین و معتبرترین برندها را عرضه می­‌کند. برای اطلاعات بیشتر می­توانید به سایت negaco.com مراجعه کنید و یا با شماره 41217-021 تماس بگیرید.

برای استعلام قیمت دوربین مدار بسته داهوا با کارشناسان ما در تماس باشید.

پیام بگذارید